| andy2026 a întrebat:

Salut,mi-am cumpărat de curând niste tutun (la găleată de un kg) umed, ce as putea sa fac pentru a-l usca deoarece umed nu-l pot injecta bine in țigări și nici nu pot sa-l fumez că nu prea arde?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pune cativa pumni de tutun pe o tava si lasa-l la uscat pe dulap cel putin o zi. Sa-l pui "aerisit", in strat maxim de 2-3 cm,

| Violleta2022 a răspuns:

Il trimiti inapoi, pentru ca-i marfa stricata.
Daca nu vor sa-ti dea banii inapoi spune-le ca le afci reclamatie la Protectia Consumatourlui si le duci dovada marfa umeda.

| andy2026 explică (pentru Violleta2022):

Prima data nu mi s-a spus nimic, a trebuit să întreb eu de ce e așa umed tutunul și mi-a fost spus sa l las 3 ore la uscat, deja sta de peste 14 15 ore și nu prea vad vreo diferența

| Brizbriz a răspuns:

Tutun cumparat umed... nu am mai auzit de asta
tutunul NU are voie cu umezeala, DELOC, deci, eu personal cred ca ti-ai luat teapa cu tunul, dar poate nu ti-ai luat teapa cu sanatateahee hee

| andy2026 explică (pentru Brizbriz):

Semi umed nu e chiar așa umed dar nu se poate fuma

| Antic2000 a răspuns:

Eu am cumparat Tutun firicel la Galeata si Punga de pe:
https://www.tutungaleata.ro/
sunt multumit, ajunge repede si e curat.

| mariocostea44 a răspuns:

Salut, eu sunt multumit de pe siteul asta: https://tutunlagaleatasipunga.ro/
Comand Tutun la Galeata si Punga de vreo 3 ani de la ei.

| Ferentz94 a răspuns:

Salut posibil marfa de proasta calitate, asa am incercat si eu cateva siteuri si nimic bun, dar am cumparat luna trecuta de la https://tutun-firicel-de-calitate.ro si chiar a fost bun, uscat fara cotoare sau gunoaie, iti recomand!