| CleoNd66 a întrebat:

Nu ştiţi de ce tresar? Adică cel mai frecvent prin somn. Dar se întâmplă că pur şi simplu stau pe pat cu ochii deschişi şi tresar.

2 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

A fost in House Md un ep in care unuia ii zvacnea piciorul si cica creierul crede ca mori si incearca sa te trezeasca. Cand sunt foarte obosita mai patesc asa.

| Divy a răspuns:

Bună, atunci când tresari înseamnă că te sperie ceva, cel mai adesea activitatea din timpul zilei își pune amprenta noaptea, fie că e vorba de filme, muzică, ori activități făcute în ascuns care crează starea anxioasă de a nu fi prinsă fie că e vorba de prezent sau mustrări din trecut trebuie să încerci să te detașezi.
Toate acestea fiind spuse dacă găsești cauza găsești și răspunsul, iar pentru a schimba efectul trebuie îndepărtată cauza!