| toncu a întrebat:

E ceva grav daca vorbesti in somn cu ochii deschisi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, dar nu ti-e mai usor sa dormi cu ochii inchisi?

| PedoBarbie a răspuns:

E cam grac. Poate fi somnambulism. Du-te la doctor. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul care vorbeste si se misca(plimba) in somn se numeste somnambul(insa nu am auzit pe nimeni sa doarma cu ochii deschisi-acest lucru e intalnit doar la unele specii de animale cum ar fi iepurele si pestii)
Probabil suferi de insomnie(si crezi doar ca dormi pentru ca esti obosit).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt multi oameni care dorm cu ochii deschisi. Am si eu un frate care doarme asa cateodata.
Poti sa scrii 'sleeping with eyes open' la cautare pe YouTube si o sa gasesti o gramada de filmulete cu asa ceva.

| Zdog a răspuns:

Somnambul.Nu te mai uita la toate prostiile pe net ca-ti strica mintea si poti sa remai si cu sechele daca te uiti la videoclipuri cu fantome

| valorosu1995 a răspuns:

Eu zic,ca nu e ceva grav, deoarece si eu mai patesc asa! Injur, dau cu pumni in pereti, intr-un cuvant fac precum un nebun! Dar nu-i grav, daca te referi la parte legata de sanatate! happy

| biutza12 a răspuns:

Nu cred. Asa face si sora mea si nu ii afecteaza deloc sanatatea.

| ovidiunoghi a răspuns:

Da e cam grav sa te duci la medic!