| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
O prietena mi-a povestit ca a invatat la cursuri de Krav Maga mai multe tehnici de autoaparare, printre care si lovitura sub centura (spunea ca antrenorul le-a zis ca lovitura la testicule este o tehnica de autoaparare eficienta...).
Ea mi-a zis ca in timpul cursurilor de autoaparare se poarta cochilie-scoica de protectie pentru zona inghinala.
De ce dor asa de tare loviturile sub centura?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa apără corpul grădinița de copii.

| T0T a răspuns:

Că acolo ai ouțele. Nu este evident?

| wildthing a răspuns:

Ce intrebi tu de fapt? De ce dor atat de tare loviturile la c0a1e? Poate ca asta e modalitatea pe care natura a ales-o ca sa te forteze sa le acorzi atentie speciala si sa le protejezi, fiind fragile si pretioase. laughing
Dar apoi ma gandesc...de ce ne-a dotat natura cu c0a1e externe si nu le-a facut interne, fiind astfel mult mai protejate. Cred ca a facut misto de noi! laughing