| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Prietena mea ar vrea s-o invat niste tehnici de autoaparare si ea a citit pe internet ca o tehnica buna de autoaparare pentru fete este lovitura sub centura. Ce parare aveti?

9 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Pai in primul rand, de ce sa o inveti tu? Esti vreun antrenor sau un practicant al unui sport de contact ceva? Banuiesc ca daca stiai ceva despre tehnicile de auto-aparare, nu mai veneai pe tpu.Asta cu lovitura sub centura este utilizata deja 110%. Totusi ramane una eficienta in mai toate cazurile.Dar ce se face daca ''agresorul'' nu este barbat, huh? Exista si demente pe lumea asta.

| AnastasiaK a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui s-o lasi sa exerseze pe tinewinking

| anonim_4396 explică (pentru AnastasiaK):

De ce nu? Important e sa invete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lovitura in p***

| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Robert, doare si la noi lovitura acolo laughing.
Mihai, nu mai bine mergeti la cineva care chiar va poate invata? Cineva profesionist in treaba asta? Ma gandesc ca daca mai incercati acasa mult o sa va alegeti voi cu vreo mana sucita, omleta etc.

| siriusblack98 a răspuns (pentru NoneOfUrBusiness):

Nici 10% din ce simtim noi te asigur laughing iti trece tot arborele genealogic prin fata ochilor cand primesti una bine plasata acolo laughing

| anonim_4396 explică (pentru NoneOfUrBusiness):

Raluca, ne gandeam s-o las sa exerseze pe mine acasa (normal, sa nu ma loveasca...). Cam ce tehnica ar fi mai ok, cu genunchiul, cu piciorul, cu mana?

| NoneOfUrBusiness a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer nu stiu. Eu nu am lovit baietii acolo. Da banuiesc ca in caz de ceva sa o apuce frica, da cu ce apuca laughing. Nu mai sta sa calculeze ca e mana ca e picior...

| anonim_4396 explică (pentru NoneOfUrBusiness):

Sincer, ea mi-a zis ca cea mai simpla tehnica de aparare pentru o fata e cu genunchiul "in the balls" :-s:-s...dar ai si tu dreptatewinking...ca baiat iti zic ca oricum voi fetele castigati mereu :-s tongue