| SimpleNe a întrebat:

Salut! Poate sună ciudat dar am avut niste vise dubioase in ultimul timp in doar o săptămână.Ba că îmi cădea parul, a doua zi că îmi cădea sprâncenele. Dupa o zi am visat că am fost închisă într-un supermarket.Pana și maică-mea a avut un vis ciudat cu mine și mi-a povestit că plecam cu trenul de una singură si ea tipa după mine.Si recent am visat că aveam perioada.Ce poate sa insemne toate astea? Unele vise ale mele cu timpul sau adeverit, nu mai știu ce să mai cred.

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Zici ca unele s-au adeverit deoarece ai cautat tu sa faci conexiunea, visele sunt simple manifestari ale subconstientului, "dictionarele de vise" sunt niste inselatorii profitabile, nu mai le mai cauta insemnatate, nu au.

| Violleta2022 a răspuns:

Frici de-ale tale pe care ti le induci singura.
Stai linistita ca nu ti seintampla niciodata, ce visezi noaptea.
Nu te mai culca cu burta plina si nu vei mai avea cosmaruri. manaca cu 3 ore inainte de culcare, ca sa visezi usor si frumos.

| dullcat a răspuns:

Creierul tau se distreaza procesand diverse informatii acumulate peste zi etc.Nu inseamna nimic concret in legatura cu realitatea, fii serioasa.Ce vise ti s-au adeverit?

| J0B0MAT a răspuns:

Înseamnă că visezi chestii cunoscute sau imaginare, pe baza lucrurilor pe care deja le știi.Nu o să visezi un episod al unui serial pe care nu l-ai văzut, pentru că nu îl știi.
Evident că se poate întâmpla ceva din ce ai visat.Că te vei afla într-un tren vreodată, ori ai visat ceva într-o pădure și la un moment dat ce să vezi, vei merge și tu într-o pădure.
Și mie mi s-a mai întâmplat să visez că merg prin parc și chiar să merg printr-unul cândva. Încă aștept să zbor pe un dragon cum am visat, deși cred că aștept degeaba.

| SkandallKamataru a răspuns:

Ai belit-o sad imi pare rau