| BRG a întrebat:

Salut prieteni, cum considerați voi o persoană care mereu se împrumută de bani? Cunosc mulți oameni care au datorii.

Răspuns Câştigător
| PetreConstanta a răspuns:

Nu trebuie sa radem de ei Viata este grea de aceea au datorii Daca putem sa-i ajutam sa o facem daca nu sa-i respectam

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara, nu cred ca ar trebui sa catalogam un om, doar daca se inprumuta, atat timp cat ii aduce si innapoi, nu avem de ce sa il judecam, problema se pune atunci cand trebuie sa te duci tu dupa bani si sa te rogi de el sa ti dea inapoi. E firesc sa te inprumuti, si nu cred ca e ceva rusinos, atat timp cat esti constient ca trebuie sa ii restitui e ok, vrei sa spui ca tu nu ai apela la un prieten daca ai ramane in pana de bani? o seara bunawave

| pwp a răspuns:

Nesimtita!
eu nu pot sa cer la nimeni, doar daca se ofera ei sa ma imprumute.

| PetreConstanta a răspuns:

Multumesc

| Alex a răspuns:

Profitori de bani, materialisti.

| micurutza2005 a răspuns:

Ce sa zic si pro si contra,mi-e mila ca nu reusesc sa se descurce,dar e vina si organizarii banilor nu stiu cum sa i imparta sa ajunga pentru toate cred,si cand se trezesc fara merg sa se imprumute,apoi e si enervant tot sa iti ceara cineva bani si tu sau oricine au planuri sau scopuri cu acei bani pe care trebuie sa i dea imprumut sa isi ajute aproapele pentru ca nu il poate refuza,altii au boala asta sa se tot imprumute si niciodata nu ies din datorii,se intind tot timpul pana unde nu le ajunge plapuma si risca prea mult si se trezesc fara bani de trebuie sa se imprumute,na se mai intampla uneori sa ramai fara bani si te mai imprumuti o data de cateva ori dar daca devine obisnuinta ma deranjeaza deja,mie de exemplu nu imi place deloc sa dau bani imprumut si sa tot umblu dupa ei sa mi-i recuperez si eu am cheltuielile mele si raman eu fara rezerve daca mi-i imprumut si intervine ceva eu de unde mai iau bani, mai bine prefer sa ajut cu produse decat cu bani, desi e greu in ziua de azi o vorba spunea"mila mi-e de tine dar de mine mi se rupe sufletul" happy

| SteauaNordului a răspuns:

Buna
eu sunt unii din oamenii care au datorii. eu personal am datorii de 2000 lei. pur si simplu nu ma ajung cu banii: factura de la romtelecom vine 200 lei lunar ca am nevoie si de net si de te; efon si de cablu. factura la mobil + intretinerea + gaza+ lumina+curent se duc 3 sferturi din venit. cum consider oamenii care au datorii? disperati happy

| LauraSpataru a răspuns:

Daca inapoiaza banii la timp, este in regula. Si atata timp cat ia de la prieteni, nu de la orice cunostinta.

| LexHasAMasterPlan a răspuns:

O persoana care face risipa de bani. Depinde de persoana! Sunt si unele persoane care isi platesc datoriile de la oamenii de la care s-au imprumutat.

| Sophie90 a răspuns:

Sunt uni oameni care chiar au nevoie si tii dau inapoi dar alti chiar ca nu ii mai vezi si ei au bani dar prefera sa imprumute big grin

| Азбука a răspuns:

Traind asemenea vremuri, no comment! straight face