| Goddessss a întrebat:

Salut!
Probabil se vor oftica câțiva, dar ( nu știu dacă neapărat problema e la mine sau si alții/altele simt același lucru)

De ce românii nu sunt atât de atractivi fizic? Femeile ca femeile, dar la bărbați e nasol.
(oriunde merg vad genul acela de bombardieri sau '' wanna be trappers''), (majoritatea) sau daca vad unu ok, fie e luat, fie are ceva care nu e ok.

Vorbim doar de fizic... Nu vreau sa se oftice cineva sau sa supăr.
E doar o părere de a mea.

130 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred că ai dreptate.
Cine sunt frumoși, rușii? Nemții? Suedezii/norvegienii?
În afară de arabi, nu știu vreo nație cu bărbați mai frumoși decât media. Depinde și de gusturi. Eu nu-s nici femeie, nici gay.
Sunt într-o țară nordică, și văd bărbați oribili. Roșcați plictisitori. Subdezvoltați.

| Goddessss explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Probabil am eu alte gusturi.
Am scris mai sus unde am fost si am avut o alta părere.
'' roșcati plictisitori'' ahaha))
Mi se par simpatici si interesanți. Sunt unici.

| oSalamadra a răspuns (pentru anonim_4396):

Dai cele mai ilogice comentarii

| relian a răspuns:

Ala este tiparul de barbat roman, cei mai multi asa sunt cum spui si tu.
Si eu am observat in realitate si pe Facebook romani ce isi pun poze, am vazut si artistii, barbati care au fete de alea de zici cas mexicani laughing chiar am spus unia, frate tu sincer arati a mexican pur sange laughing
Alde cintaretul ala Velea sau cum il mai cheama, de are iubita pe una ce cinta, una frumoasa, ala zici cai mexican bombardier si majoritatea barbatilor ce cinta prin RO genul ala sunt, zic ce vad pe Facebook.

Ce cred eu, este pentru ca au tunsorile alea f scurte, nu ii avantajeaza deloc, plus au fetele alea de zici ca acu au iesit din fintina laughing.Dar eu cred ca, este o trasatura de natie.

Dar sunt si barbati romani care arata bine, dar vorba ta is deja luati.De asemenea au si corpul naspa, dar nu le pasa, pe linga trasatura asta ce o avem, mai au tunsoriule alea gen puscarie laughing plus nu au grija de corpul lor, sa fie si ei mai supli, sa arate mai a om.
Trasaturile astea zic eu, se datoreaza sistemului in care au trait oamenii timp de zeci de ani, de cateva generatii, sistemul ala comunist.

Treb sa mai treaca ceva generatii si o sa se schimbe situatia, eu asa cred.
De ce spun asta? Pt ca vad romanii ces pe afara, au parca alte trasaturi, pentru ca traiesc alta viata, conteaza cred si ce fel de viata duci, in ce sistem traiesti.

Pe afara oamenii, romanii zic care traiesc de ceva ani, parca is mai senini asa la fata, mai relaxati, dar poate ma insel eu, vorba ta.
O viata aspra iti schimba si fizionomia, in decurs de cateva generatii te poti face urit cu spume sau fat frumos. Spunea cineva pe aici ca dintr-o multime imediat si iti dai seama cine este roman.Depinde, depinde cine formeaza acea multime, pentru ca daca sunt acolo si rusi,, bulgari poti f usor sa confuzi, bulgarii mai seamana cu romanii, sirbii la fel.Rusii parca is mai naspa decat romanii laughing asta din ce vad eu pe aici, desi nu-i deloc concludent ce spun, aici ajung doara aia mai slabi.

Referitor la femeile slave, adevarat is bune,, dar numa cit is tinere, dupa ce trec de 35 de ani sa te atii se fac grase majoritatea, deci nu recomand femei urainience s au rusoaice, decat asa ocazional laughing Bine nici romanincele nu-s departe, dar macar e romanca, ai ce vorbi cu ea laughing nu stai sa te uiti la poza.

Concluzia este ca nu-i nimeni de vina, este sistemul in care oamenii se nasc, traiesc, cum te afecteaza, educatia conteaza si asta, zic eu, dar exste adevarat ce ai spus, barbatu roman arata a bombardier laughing

| relian a răspuns (pentru johnnny123):

Uite eu am mers pe orice strada din SUA si barbatii arata diferit fata de romani, americanii au alta fizionomie, au alta viata, deci barbatii din america arata mult mai bine decat cei din RO, asta iti garantez, pentru ca aici locuiesc si misun pe toate strazile zilnic laughing Femeile in RO arata mult mai bine comparativ cu barbatii, asa este cum spune femeia ce a intrebat.
In India nu se pune laughing aia parca is trasi la indigou, acolo si barbatii si femeile is naspa, in Palestina nu stiu, nu cunosc.

Na spus ca romanii ar fi sub medie, dar sincer cam asa aratam a bombardieri vorba ei laughing uite sa te uiti la un cintaret ala iubitu la una frumoasa rau laughing am uitat cum ii zice, ala zici cai mexican, asa i-am si scris, pe Facebook, frate scuze dar sincer opri esti tigan, ori mexican laughing multi romanii asa sunt, genul ala cu fetele alea de zici cas criminali in serie laughing tunsorile alea f scurte, burtile alea de zici cas boilere laughing

Nici eu nu-s mai aratos, dar parca am alta fizionomie, zic eu, dar poate cas tot bombardier si eu, nu pun poza pe aici sa nu fuga toti de pe webistele asta laughing glumesc.

| relian a răspuns (pentru oSalamadra):

Aha de aia am vazut eu ca una odata cand m-a vazut a luat-o in sens opus laughing cred ca tu erai tipa.Dar trebuie sa stai ca nu te ceream de nevasta laughing nici nu ma luam de tine, pe aici nu se practica chestii gen fluierat dupa fete, agata pe strada etc, sau intors capu dupa femei.

Dar e bun totusi ca femeile sunt frumoase, banui ca frumusetea aia vine de la barbatii aia mai uritei laughing deci aveti noroc de barbati asa, ca de ati avea barbati frumosi, ati face copii mai neatractivi.Am citit odata o carte unde ceva genul asta era descris, femei rupte de frumoase si barbati urati cu spume laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Goddessss):

Simpatici?
Sunt roșii la față, și n-au voie alcool. Nu stau în cafenele, că n-au.
Nu ies în parc la agățat, că nici d'ăla nu au.
Au doar câini, snowmobile și alte utilaje inestetice, pe lângă casele lor din placaj.
Sunt opusul bombardierilor români, toată viața lor e așa: 8 ore muncă, după stat cu privirea în tavan, în weekend se plimbă pe aceeași rută, fără să socializeze.
Mănâncă puțin și fără sens. N-au glume, sau au foarte scurte și slabe.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca sintem o adunatura de influente genetice din nspe zari si nu avem ceva specific noua, ca spaniolii sau nordicii, ca sa dau doua exemple. Eu sunt semi-nasol, in principiu, desi unii/unele zic ca arat bine. Halul in care arat e fix undeva foarte in coada listei mele de prioritati, incerc sa ma axez pe CUM MA SIMT. Acum sa nu intelegi ca umblu nespalat si barbos, cu hainele rupte. Pe de alta parte, m-as simti ridicol sa merg la barber shop/salon sa imi faca unul/una sprincenele sau sa ma tunda, cand pot sa fac eu bine-mersi asta. Nu e de bani, ci de timp si mai ales de cum ma simt eu confortabil sa se intimple asta. Statul la coada/asteptarile ma omoara.

| UniData a răspuns:

Mănâncă foarte prost și lipsa de activitate. Eu ma întreb de ce mai fac româncele copii cu bărbați asa urâți. De ce nu pleacă toate peste hotare sa facă bebe cu bărbați frumoși? Sa dispară toți urâții ăștia.

| Bogdim0t a răspuns (pentru Goddessss):

Nu, nu e vina ta că se ofensează toate pe aici. N-au niciun motiv să o ia personal sau cv de genul, e adevărat și sunt făcute studii pe domeniile astea legate de aspect/atractivatea oameniilor din diferite părți ale lumi.

Eu te înțeleg și uneori mă gândesc cum a ajuns mai mult din jumătatea masculina a României atât de jalnică.

| Goddessss explică (pentru relian):

Mulțumesc din suflet de toată confirmarea!
Dacă te uiți bine prin comentarii poți sa vezi cât hate am luat spunând adevărul.))) Vorbim de fizic, dapoi de caracter nici nu se mai pune problema.
Plus ca am zis majoritatea.
Acea majoritate nu înseamnă toți dar no, ce sa mai zic.
Ma bucur ca acest răspuns vine din partea unui bărbat!
Mulțumesc frumos!
Pot sa jur ca de unde-s eu(natal vorbind) de treceam granița care e extrem de aproape de Ucraina, pana si ucrainienii is muuuult mai atractivi.
Despre ce vorbim?))
Nici ungurii nu sunt asa nasoli (cel putin din ce am văzut)
Îți dai seama))
Nu se îngrijesc (ei cred ca dacă o faci, asta e lucru de femeie) nu te pune nici dracu sa te pensezi sau ce alte chestii.
Doar sa te îngrijești.

| Goddessss explică (pentru relian):

Exact, eu asta vad zilnic.
Eu ce pot sa mai zic.
Frustrata sau ofticata nu pot fii, cel mai mult neputincioasa)
Noroc ca mai sunt și câțiva frumoși in tara asta, doamne ajuta!

| Goddessss explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu știu de unde le scoți, dar am ras grav.
Tot mai bine decât situația de aici.
Pare rău!
Is drăguți asa roșii.

| Goddessss explică (pentru UniData):

Ahahaa, încă cineva care confirma același lucru.

| UniData a răspuns (pentru Goddessss):

Persoanele culte în general sunt și inteligente. Cred ca ești excepția de la regula. Mai citește despre sarcasm.
Nu făceam mișto totuși despre alimentație și sport. Rămâne valabila partea cu străinii. Nu oprește nimeni fetele frumoase sa facă copii cu străini.

| JadeCH a răspuns:

Este adevarat din pacate. Si eu ma confrunt cu aceiasi problema. Foarte rar sa gasesti barbati de calitate si mai ales care sa nu insele. Cei care arata bine de obicei si insala... Nici pe mine nu ma atrage eu ii zic barbat ''generic'' toti au un look asa ''militar sau de camatar, genul asta de barbat nu ma atrage deloc. Caut genu de barbat mai delicat cum e Timothee Chalamet sau care sa se aranjeze un pic cam ca baietii Koreeni. Observ ca de obicei generatia Z incep sa se gateasca si sa arate bine dar cei de 30+ e trauma. Fara suparare nu intentionez sa jignesc pe nimeni doar imi exprim parerea sincera.

| JadeCH a răspuns (pentru Goddessss):

Sunt foarte draguti cei roscati si mie imi plac sau blonzi happy

| Goddessss explică (pentru UniData):

Pfai, si ce ma bucuram ca ai aceeași părere.
Păcat ca e adevărat ce ai zis.
Sunt urâței, stau cu ei din mila si pentru ca nu au o alta opțiune.
Eu una nu m-as umili atata de rău.
Uite ce zic fetele din comentarii, hahaha. Pe buna dreptate.
Chiar si unii bărbați confirma cele spuse.
Poate faci parte din acea categorie menționată de mine.
Trist

| Goddessss explică (pentru UniData):

Sunt culta destul, nu îmi purta tu de grija.
Numai toamna trecuta am citit 32 de cărți.
Tu poate nu ai citit atâtea in toată viata.

| Goddessss explică (pentru JadeCH):

Exact, eu când spun asta, se oftica.
Logic ca nu toți, dar e jale mare.
Si mie îmi plac blonzii.
Sunt foarte frumoși.
Dar nu e vorba numai despre asta.
E vorba de o fata definita, egala, nas nici mic nici lung nicicum, înălțime medie, un corp ok, nu trebuie sa fie sau sa arate ca un injectat, ci pur si simplu sa fie puțin definit.

La cei de varsta a doua e jaleeeee.
Urat de tot

| UniData a răspuns (pentru Goddessss):

Când trebuie sa te justifici cu cât cărți ai citit, țin sa cred ca nu citești din plăcere ci doar ai prea mult timp liber. Fara prieteni sau relație. Trebuie sa umpli cumva singurătatea aia. Nu am timp sa citesc atât ca tine. Am soție, copil, munca, excursii ( chiar în Bulgaria la mare. Sa știi, aia sunt uratei ca romanii, cred ca tu nu prea ai ieșit din România). Acum dai di în ele nu doar un ei. Ca tu nu te umilești ca ele. Cam trista tu asa. Schimba ceva. Nu ajunge ca Violetta.

| JadeCH a răspuns (pentru Goddessss):

Se pot supara cat vor asta e purul adevar. In America, Londra si Asia se gatesc barbatii foarte frumos. Am fost depresiva o vreme din acest motiv ca nu reusesc sa gasesc un barbat competent cu care sa fiu si care sa arate bine. Eu traiesc intr-un oras foarte mic daca tu zici ca traiesti intr-un oras mare si e jale aici e si mai rau. Cunoscusem recent un baiat care avea 25 de ani si arata de 50 iar eu am 33 si arat de 18-20 si acest lucru ma face extrem de nefericita ca nu reusesc sa gasesc pe cineva ca mine. Ai dreptate fata conteaza foarte mult pe mine ma atrag barbatii fini cu buze groase si par lung sau macar mediu. Eu sunt o persoana foarte complexa, mie imi place foarte mult moda si hainele, cosplayu, jocurile video, stiluri punk/rock si roleplayu dar majoritatea barbatilor cu care am stat de vorba nau nici o treaba cu asa ceva majoritatea sunt foarte simpli le place doar iesitu in aier liber sau pescuitu si nu am nimic in comun cu ei..Si nu am nici bani sa ma plimb prin alte tari sa gasesc ce caut.
Sunt foarte dezamagita ca cei care sunt in liceu arata foarte bine dar nu pot sa fiu cu ei doarece sunt prea mici pentru mine si cei care sunt de varsta mea nu ma atrage pe mine. Te inteleg perfect.

| Goddessss explică (pentru UniData):

Tipic frustrat de ala care arunca cu noroi inutil. Tipic.
Se vede ce frustrat ești.
Eu am fost in Olanda, Austria, Elveția, nu la sărăciile alea
Sezi blând!
Cum tu petreci timp cu familia, asa petrec eu timpul citind.
Dar stai tu liniștit, ca nu fac doar asta.
Nu trage concluzii fara sa cunoști situația
Eu ti-am comparat ca sunt '' culta '' spre deosebire de tine.
Ar fi trebuit sa accepți o părere fără sa se umfle venele în tine.

| Goddessss explică (pentru JadeCH):

Te înțeleg perfect.
Nu trebuie sa fie Făt-Frumos, dar nici sa îți fie scârbă sa te uiți.
Mulți îmi provoca o repulsie doar din gesturi, ce sa mai zic de cum arata.
Pitici, grași, urâți, arfe pe stomacul gol, care e mai tare, mai bogat, mai nu știu cum.
Totuși, noroc ca mai exista si câțiva ok!
Nu pot sa rămân asa pesimista!

| UniData a răspuns (pentru Goddessss):

Verifica oglinda dacă vrei sa vezi vene umflate.

| Goddessss explică (pentru UniData):

Vacanta plăcută alături de familia ta!
Sănătate!

| UniData a răspuns (pentru Goddessss):

La fel.

| Jade20 a răspuns:

Nici eu nu-i vad pe barbatii romani cine stie ce. Dar nu vad problema, pentru ca oriunde vei merge in lumea asta, de fel, femeile sunt mai aratoase ca si barbatii. Asa ne-a lasat natura.

1. Un barbat ingrijit si stilizat tot nu va fi la fel de atractiv precum o femeie ingrijita si stilizata si ea la randul ei.

2. Barbatii nordici, din exemplul dat de tine, sunt intr-adevar inalti, blonzi, cu ochii albastri si aratosi de multe ori. Insa si femeile lor sunt pe masura.
Deci nu poti sa compari romanii cu cei din Nordul Europei. Sunt cu totul alte trasaturi si, in afara de alte cateva tari de pe continentul Europei (i.e. Olanda; Elvetia; Austria si Germania) mai nimeni din intreaga lume nu se compara cu ei.

3. Daca din 70 de barbati romani, 3-4 sunt frumosi, de ce nu te bagi in seama tocmai cu aia 3-4?
Poate unu' e insurat, altul' are gagica iar pe celalalt nu-l doare. Aia e, incerci pana gasesti pe unul valabil. Cand chiar iti doresti ceva iti bati capul.

4. Iar daca nu iti plac deloc romanii, nu te opreste nimeni sa emigrezi.
Spuneai ca esti foarte culta, deci le inveti repede limba, loc de munca si te integrezi si tu printre ei. Daca esti capabila iti gasesti repede si usor de munca.

| Goddessss explică (pentru Jade20):

Ai dreptate!
Nu știu dacă as considera sa plec din tara aceasta, dar de călătorit si mai mult, cu siguranță da.
Vreau sa vad tarile baltice in special, după Finlanda si Rusia.
Cunosc romana, engleza la un nivel avansat, franceza foarte bine și învăț si germana, dar la un nivel mediocru. La un moment dat, studiam si poloneza dar am lăsat - o pentru ca nu i-am putut înțelege logica.
Da, într-adevăr, ai dreptate cu cele spuse!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Goddessss):

Le scot de la sursă, lucrez în Suedia laughing
Roșcații lucrează bine.
Ce m-a surprins sunt femeile de aici, mult mai frumoase decât se spune, muncitoare și amabile.
Față de "perechile" bombardierilor de la noi, prințesele cu standarde ridicate și utilitate redusă.