| H2O2 a întrebat:

revin iarasi cu o intrebare... mai stupidalaughing)
Am un prieten si as vrea sa ma intalnesc mai des cu el. Baiatu' locuieste la 3 km de mine happy. As vrea sa-mi dati niste idei ce sa-i zic mamei cand ies seara de acasa ( de ex. plec pana la o colega,,,)Inca relatia noastra nu e atat de "stabila", si nu as vrea sa afle nimeni de ea,,, pe parcurs as vrea sa se afle dar pana eu nu simt nevoia sa-i zic mamei de aceasta relatie, vreau sa o ascund happy, sa fie departe de ochii lumii happy Ce sfaturi mi-ati da?

Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

O sa se prinda mama ta pana la urma oricate scuze i-ai baga. O sa te vada ca iesi seara la aceeasi ora, dupa fata ta o sa se vada ca ai fost cu un baiat nu crede ca parintii sunt orbi ei vad tot ce misca laughingSa vina baiatul respectiv sa va intalniti la jumatatea drumul de ce mergi numai tu la el, apoi ai grija sa nu il sufoci "vizitandu-l" prea des. Cea mai buna metoda e sa vina prietena ta la tine si sa zica hey ai chef sa vii la mine cateva ore cu voce tare(intentionat) asa ai iesire ea merge acasa tu iti continui drumul si o alta seara da ii poti spune ca mergi tu la ea

2 răspunsuri:
| 16.laura.16 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii spui adevarul: ca iesi la o plimbare cu un amic.
Cred ca s-ar bucura sa realizeze ca nu te ascunzi de ea in astfel de situatii!

| itarkan a răspuns:

Nu te ascunde de parinti. O sa ramai surprinsa cat de comunicativi si deschisi pot fi in astfel de situatii.
E adevarat ca exagereaza uneori, dar de obicei dau sfaturi destul de bune.