| anonimaanonima2A a întrebat:

am si eu o nelamurire... am 13 ani si sunt cu un baiat ( el are 16 ) ne intelegem bine si e un baiat chiar cuminte. Eu nu as vrea sa ma laud dar la scoala am doar de 9 si 10. Multe persoane au aflat de relatia mea cu el si sincer nu as vrea sa afle si parintii. Pentru ca dupa sigur o sa-mi interzica. Eu sunt o fata normala care invata si isi ajuta parintii dar uneori sunt barfita pentru ca sunt cu el la varsta asta, sincer eu la scoala nici nu ne salutam, ne comportam ca doi straini. Spre deosebire de alte fete care se pupa si se imbratiseaza in vazul lumii. Nu stiu cum as putea sa nu ma mai barfeasca lumea. Seara cand ies de la scoala merg direct acasa, sunt virgina si pana acum nu am avut nici un prieten, nu as vrea sa ma despart de el, vreau sa avem o relatie serioasa si decenta. Dar nu inteleg de ce lumea barfeste atat, cum as putea sa ii fac sa nu le spuna parintilor? si daca ati fost in situatia mea cum ati procedat... vreau multe sfaturi. Multumesc mult si fara jigniri daca se poate.

Răspuns Câştigător
| doc69 a răspuns:

Off greu de dat sfaturi ia cu titlu de inventar ce iti spun. daca tie iti este bine si va simtit bine impreuna atunci e ok stii si tu de ce nu t-ear lasa parintii pentru ca ar considera ca este prea drveme avand doar 13 ani..se poate insa sa fii mai matura fizic si psihic la varsta ta din moment ce ai o astfel de relatie nu ca sa fii in trend ci pentru ca asa iti este bine..in rest lumea barfeste oricum important este sa iti apweri inimitatea. oricum tu stii cel mai bine ce nevoi si dorinte ai nimeni altcineva.carte placuta

| anonimaanonima2A explică (pentru doc69):

Asta e problema ca nu stiu cum sa mi-o apar

15 răspunsuri:
| shadow222 a răspuns:

Eu zic ca greseala se afla in a te ascunde. daca nu te-ai ascunde asa de tare probabil ca nu te-ar mai barfi.

| anonimaanonima2A explică (pentru shadow222):

Si ce as putea sa fac?

| shadow222 a răspuns (pentru anonimaanonima2A):

Nu te mai feri la scoala de el... arata-le ca nu-ti pasa, nu-ti fa griji, da impresia ca parintii stiu fii smechera nu te feri nu-ti fie frica esti maricica deja

| anonimaanonima2A explică (pentru shadow222):

Merci... asa voi face dar sincer chiar nu vreau sa afle parintii mei... lumea deja incepe sa ciripeasca!

| shadow222 a răspuns (pentru anonimaanonima2A):

Da impresia ca stiu parinti tai, esti maricica si nu te mai feri atata arata ca il iubesti si gata dar ai grija la tip e cu 3 ani mai mare sa nu cumva sa profite de tine

| anonimaanonima2A explică (pentru shadow222):

De asta nu ma tem fiindca el mi-a demonstrat de multe ori ca nu e ca ceilalti

| BadResonance a răspuns:

Nu cred ca o sa le zica parintilor tai. Dar nu ii baga inb seama(pe barfitori) probabil sunt gelosihappy Prefate ca parintii tai stiu chestia astahappy

| rrroxy a răspuns:

Draga mea desi cred ca esti cam micuta cel mai bine e ca voi doi sa va purtati ca 2 prieteni sa vorbiti la scoala pe strada sau oriunde dar sa nu exagerati daca totusi nu vrei ca ceilalti sa vorbeasca si incearca sa te porti cat mai normal cu cat te feresti mai mult cu atat dai de banuit ..ca ar fi ceva intre voi

| anonimaanonima2A explică (pentru rrroxy):

Am decis sa imi traiesc copilaria, asa cum vreau eu, cu justin bieber si cu toate prostiile astea... baietii o sa mai fie si nu ma simt chiar f. pregatita atat vreau sa imi traiesc adolescenta :* multumesc de ajutor

| rrroxy a răspuns (pentru anonimaanonima2A):

Bravo ai timp sa ai relatii dar copilaria trece asa ca bucurate de ea

| anonimaanonima2A explică (pentru rrroxy):

Daa. asta mi-am dat seama si vreau sa o traiesc din plin

| Wakee a răspuns:

Am patit-o nu-i baga in seama fi libera daca chiar il iubesti sa nu iti mai pese de nimic fii libera si totusi parintii ce iti pot face te pedepsesc dar la scoala tot mergi si te vezi cu el nu ii baga in seama pe toti fii libera.

| anonimaanonima2A explică (pentru Wakee):

Multumesc chiar m-ati ajutat cu toti... eu sunt o fire care pune orice la suflet

| doc69 a răspuns (pentru anonimaanonima2A):

Invata si iubeste timpul le rezolva ai nrabdare doar si traieste fiecare clipa cand e de invatat sau cand va intalniti si atat si nu lua in seama barfele iti consuma energia inutil nu ai ce sa demonstrezi nimic nimanui doar fata de tine si de dorintele si planurile si visele tale