| Nitunitu a întrebat:

Scuze pentru ca nu prea am fost activ pe TPU...

Azi dimineata m-am trezit, am plecat afara sa ma plimb si sa iau tigari. Aveam la mine 500 de ron si ceva marunt (monezi).

Am numarat banii inainte sa ies din casa sa stiu cat am la mine. Am ajuns la magazin, am luat 3 pachete de tigari (am schimbat 100 de ron) si am mers la alt magazin sa iau un suc. Acum mai aveam undeva la 440 de ron.

M-am mai plimbat pe afara si intr-un final am venit acasa. Cand am scoz banii din buzunar(erau toti impaturiti) aveam fix 5 hartii de 100 de ron. Am fost foarte atent la restul de la magazin(nu mi-a dat nimic in plus).

Acum mi s-a parut straniu...

Am incercat sa imi dau seama poate am luat mai multi bani cu mine, poate erau doua bancnote lipite si nu mi-am dat seama atunci, poate orice altceva decat acel paranormal eveniment prezent fizic si in mintea mea.

Am plecat cu 500 de ron, am luat trei pachete de tigari si un suc, am ajuns acasa si aveam tot 500 de ron. Trebuia sa am 440 de ron dar hartiile de 10 ron au disparut si am ajuns tot la 500 de ron...

Paranormal? Diavolesc? Altceva?

17 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

De ce diavolesc? happy
Poate e exact inversul... ca in pilda aceea crestina cu pestii care nu se terminau din cos.
De ce sa vezi partea negativa din treaba asta? step into the lightwinking

| WaterDrop a răspuns:

Era doar un vis lucid.In realitate tu nu ai parasit casa.

| ohkay a răspuns (pentru WaterDrop):

Vis lucid dar are pachetele de țigări și sticla de suc. Cum vine asta? laughing

| WaterDrop a răspuns (pentru ohkay):

Pe cat de simplu, pe atat de complicat. Mintea creaza o realitate fixa acolo unde ea este ambigua daca o vedem cu adevarat, iar in visele lucide suntem pe aceiasi rezonanta cu universul, deci putem materializa vise O.o.

Cu siguranta intrebarea lui poate fi de simpla logica, insa doar i-am da un raspuns alternativ pentru ca nu`mi vine in minte cel logic momentan sad

| ohkay a răspuns (pentru WaterDrop):

Știu de existența viselor lucide dar nu de posibilitatea materializării lor confused. Nu cred că în cazul lui e vorba de așa ceva, probabil a avut impresia că a avut doar 500 de RON omițând posibilii bani pe care îi avea în plus. thinking

| WaterDrop a răspuns (pentru ohkay):

Citeste`i restul de intrebari.El nu cauta un raspuns palpabil ci din alte arii. Si eu m`am gandit la ce spui tu apoi i-am citit restul de intrebari.Este o persoana la un nivel intelectual superior, cu adanci credinte legate de religie, bine si rau, etc. Nu cred ca vrea un raspuns logic.

| ohkay a răspuns (pentru WaterDrop):

Ai dreptate laughing, cu siguranță trece instant cu vederea părerea mea.

| WaterDrop a răspuns (pentru ohkay):

Nu te ingrijora.Intentia de a ajuta conteaza.Asta daca nu vanai funda laughing Felicitari totusi pentru raspuns!

| ohkay a răspuns (pentru WaterDrop):

Nu mă îngrijorez deloc laughing, nici nu mi-a trecut prin minte să răspund pentru a obține fundă.

| Nitunitu explică (pentru WaterDrop):

Am pachetele de tigari si sucul in casa

| Nitunitu explică (pentru WaterDrop):

Nu mi-am dorit asta. Tot ce stiu e ca aveam 500 ron am cheltuit, am ajuns acasa si am vazut tot 500 de ron in buzunar

| Nitunitu explică (pentru WaterDrop):

M-am mai gandit si am ajuns la o teorie.

In drum spre casa e posibil sa fi trecut intr-un univers paralel in care plecasem din casa cu 500 de ron si nu cheltuisem nimic.

Precizez ca sunt deschis spiritual, am acces la baza de date universala a cosmosului, sunt adult indigo si percep altfel realitatea celor doi ochii percepand vi ratiile umane si directionandu-mi energia catre ceea ce imi doresc a realiza.

| WaterDrop a răspuns (pentru Nitunitu):

Bine faci, bine gasesti!

| Nitunitu explică (pentru WaterDrop):

Vorbesti de legea rezonantei. Esti pe aceeasi lungime de unda cu ce oferi. Cosmosul are legile lui prin care se defineste, terra are si ea legile ei proprii ca si celelalte planete. La noi inca nu a venit extintia planetei, noi oamenii oricum am fi in stare sa ne distrugem singuri casa(terra). Mai mult se ajuta animalele intre ele decat oamenii. Eu vorbeam aici de un posibil univers paralel care a fost declansat de un posibil quantum jump si a fost afectat de o singura decizie. Dar imi e greu sa cred pentru ca o singura decizie schimbata naste un copac intreg de alternative...

| WaterDrop a răspuns (pentru Nitunitu):

Iar eu eram scarcastic happy, dar lasand asta la o parte, dau o bere pentru asemenea raspuns, vreau sa mai aud din aceste ganduri fascinante pe care le ai.In toata nebunia asta exista un gram de ratiune.

| Nitunitu explică (pentru WaterDrop):

Ai deja toate raspunsurile posibile la orice, numai ca te uiti in biblioteca diferita. Deschide-ti mintea si primeste informatii pe care numai in stele le poti gasi.

Uite gramul de ratiune despre care vorbesti:

Te nasti, cresti, esti educat de altii care iti impun diferite si intiparesc n lucruri, devi adult, ai conceptia de casa, masa, masina sotie si copiii, un salariu bun si fericire-sanatate-bani.

Totusi ai ajuns sa vezi ca prietenii sunt numai 2 si aceia sunt 50-50, banii oricat ai incerca parca sunt tot putini cand iti vin facturile de plata si te distrezi prin centrul orasului cu "prietenii". Familie parca nu suna bine, pentru ca te plictisesti de o singura femeie, vrei sex si cu altele, iar sa cresti copii pe "criza asta", parca mai mult ii chinui prin chirii si cu bani putini.

Asta rezulta deprimare, depresie, sentimente care te doboara si numai necazuri.

Insa nu trebuie sa fie asa, lasand religia la o parte putin tendina omului e sa evolueze, de la uga uga pentru hrana cu sulita a ajuns sa produca carne de laborator care se multiplica celula cu celula. Numai ca noi am evoluat prost si asta pentru ca satan are nevoie de armata iadului pregatita. Antici egipteni erau deschisi spiritual(kundalini) si pentru ca toti va intrebati cum s-au construit piramidele si au carat pietre de 500kg sau mai mari ca sa puna piatra peste piatra uite raspunsul:

Au sapat canal mare si lung in desert, l-au umplut cu apa, au pus bustean langa bustean si au format targi pe apa. Piatra de 500 kg pe pluta in apa poate fi trasa de doi oameni cu doua funii lejer pentru ca apa are flux. Odata urnita trebuie doar continuat mersul la pas ca la bicicleta. Si cum le-au urcat? Exact asa cum se face levitatia, cu ajutorul chackrelor din maini"telekinesis" si puterea sunetului captata si redirectionata.

Sunt multe de spus, dar cel mai bine faci tu meditatie singur si o sa vezi singur.

In legatura cu intrebarea mea, mai astept si alte semne ca sa fac legatura, e posibil ca copia mea dintr-un alt univers paralel sa doreasca ceva de la mine.

| ohkay a răspuns:

:O Poate pe lângă cei 500 ai mai avut și acum ești confuz pentru că ai rămas cu ideea că doar pe aceia îi aveai la tine. Încerc să găsesc o explicație plauzibilă laughing