| Eusunt132 a întrebat:

Salut, am gasit niste carti de la parchet si judecatorie+sectie de politie. Acum vreo 6 ani am cazut cu bicla pe strada si mi-am spart capul, nu aveam 14 ani si nu aveam voie legal cu bicla pe drum public. Am ajuns la spital si a ajuns si politia cand a aparut ambulanta, nu am fost internat. Imi amintesc ca au venit doua politiste sa ma cheme pe mine si pe mama la sectia de politie, primind un avocat din oficiu. Am declarat cum am picat si dupa cateva ore am plecat acasa. Ma uitam prin acte ieri si am gasit niste hartii, acolo scrie despre incident, "Certetat penala, ordonanta, vatamare corporala din culpa, etc" Mai apar in hartiile alea si doua stampile de la doi procurori diferiti. Pentru chestia asta pot aparea undeva in baza de date? Se poate spune dosar penal?

5 răspunsuri:
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Cum naiba sa scrie asa ceva))) când tu țiai spart singur capul și ai căzut de pe bicicletă

| StoicAnalysis a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Poate era destinat mamei lui acel dosar. Adica daca in mod legal el nu a avut voie pe partea carosabila cu bicla si a facut accident, responsabil pentru actiunile lui a fost unul sau ambii parinti ai lui. Deci logic si legal ar fi sa nu aiba el vreo treaba intr-o baza de date, ci doar parintii lui.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Dosar penal cui ție că te-ai bătut singur rolling on the floor))

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Ar fi culmea într-o zi săte cheme la judecată și săte judece că țiai spart singur capul și pentru auto vătămare din culpă și pentru asta să-ți iei 5 ani laughing)) rolling on the floor))