| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut, stau la tara, la 20km de orasul unde sunt la facultate. Ce parere aveti de naveta in loc de camin, avand in vedere ca in 30 min sunt in oras? Precizez ca nu pentru ca sunt antisocial, am prieteni, ies in club in weekend etc, dar ma simt prea aproape de casa unde oricum la tara mai e de lucru si sunt de folos. Sunt genul care ii place tot timpul "sa miste ceva"(sa munceasca), mai ales ca stau la tara de mic.

In anul 1 m-am descurcat si m-am trezit cu maxim 30 min inainte de colegii mei din camin care si ei se trezeau devreme pentru ca era aglomeratie in oras si trebuiau sa ajunga.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar tu iti poti face o parere. Că tu faci naveta.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai 30 de minute nu-i mare lucru, unora le ia 1 ora sa mearga la servici, traverasand orasul, de la un capat la altul.
Total de acord sa stai acasa la tine, chiar mult mai confortabil, mai sanatos ca mananci ce gateste mama si ai tot confortul casei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avantajul in camin e ca iti faci prieteni si te distrezi...
cam atat.

e doar o alegere personala in cazul tau.

| Solann a răspuns:

Cu naveta, chiar si fara reducerile care vi se acorda, iesi mai ieftin decat la camin. Ii scutesti pe ai tai de o cheltuiala. Plus mancare calda mereu la mama acasa, curat, etc. Daca te-ai descurcatin primul an cand e mai greu (nu mai e liceu) te vei descurca si mai bine de acum.

| BuGsstormbunny explică (pentru Solann):

Da, nu e vorba de mama... ca o mancare stiu face de baza, masini de spalat sunt, este si cantina, mai primesti de acasa, de foame nu morilaughing ideea e distanta prea mica si de faptul ca stau si la tara unde e nevoie de o mana de barbat, pe langa tatalaughing

| Solann a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Vezi ca stii?