| DjSannan a întrebat:

Salut stie careva cum se face bezeaua? Dar nu orice fel de bezea, am mai jos o poza cu bezeaua pe care o caut eu, daca stie cineva reteta, e o crema roz intre doua foi, un pic acrisoara, cred ca e o reteta de bezea mai veche, dau funda pentru cel mai bun raspuns http://artaculinara.com/......347036.jpg

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Ce ai tu aici este bezea cu capsune imi aduc aminte ca era o prajitura in cofetarii care arata asa. Se face din 200 g capsuni; 2 albusuri; 200g zahar; se bat albusele spuma tare cu un pic de sare si apoi se adauga in ploaie zaharul, continuuand sa bati si la urma capsunile zdrobite cu furculita.