| StefanVali28 a întrebat:

Salut.Sunt pe clasa a9a și de luni intr-o saptamana am Scoala Altfel.Eu nu as vrea sa merg la scoala pentru aceste asa numite activități deoarece mai bine invatat in săptămână aceea.Se pun absente dacă nu merg în acea săptămână? Intreb deoarece ar fi ciudat spre exemplu sa iti puna absenta la romana sau biologie atâta timp cât tu ai "activitati".

1 răspuns:
| Iooooaaaanaaaaaaaaaa a răspuns:

Bună!
Eu cât timp am fost în liceu și am avut Școala Altfel nu s-au pus absențe în săptămâna aceea. De regulă nu cred că se pun. Cel mai bine este să vorbești cu dirigintele sau diriginta și să îl/o anunți că nu poți ajunge la școala, cu toate că uneori se fac avtivități foarte interesante și ar fi păcat să nu mergi.