| Ionică a întrebat:

Sunteti de acord cu afirmatia: "Intre 2 persoane sau mai multe persoane, indiferent daca e baiat sau fata si ce relatie au (colegi, vecini, rude, prieteni, iubiti etc), daca e vorba de a face cinste, trebuie sa faca cinste pe rand si in mod echilibrat, indiferent de situatie financiara a persoanei respective si asta inseamna respect fata unul de altul si e corect si elegant."? Aduceti argumente, va rog. Multumesc!

1 răspuns:
| patty32 a răspuns:

Da.
Vine de la sine ca trebuie pe rand, deoarece ar insemna lipsa de bun-simt daca unul face "cinste" si altul nu.