| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă daca am visat că am salutat o fată și ea mi-a răspuns oarecum ironic exact asta; "Și mie mi-e frig"?!

Ce poate însemna asta?

7 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Ca fetei din vis îi era, după cum spune frig. Asta sau o sa ai cancer laughing glumesc

| anonim_4396 explică (pentru Edw08):

Nu mai răspunde când nu ai nimic de spus.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unui om îi este frig atunci când nu simte căldură fizică sau când îi lipește căldură sufletească.
Poți să oferi căldură sufletească unei femei dacă o iei în brațe.
Acea femeie ți-a trasmis prin biocânp, căci în timpul nopții creierele umane comunică bine prin biocâmp, că ea dorește să o iei în brațe, să o îmbrățișezi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inseamna ca te-ai pus la somn frumos ca tot omul muritor in sinea lui... si ai adormit. Dupa spre dimineata creierul tau a transpus niste informatii si conceptii ale tale, pe baza experientelor traite de-a lungul timpului, intr-un asa zis "vis", iar influenta acestui fapt asupra viitorului tau nu are nici o relevanta, doar daca te lasi tu influentat de ce s-a intamplat. Daca nu te lasi, atunci pot sa te asigur 100% ca nu schimba absolut nimic, nici macar un atom de carbon de pe Pamant.
Visele nu prezic nimic :/

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Cum să nu prezică?! Prezic mai mult decât s-ar putea crede. Chiar și în Biblie sunt menționate visele! Au relevanță!

Sigur este un mesaj pe care a vrut sa mi-l transmită, și eu nu îl pot "descifra".
Fata asta s-a măritat între timp... După câteva zile după ce am visat visul. Probabil a fost constrânsă să facă asta. Habar n-am, dar ceva-ceva tot prezice visu asta. Mă simt foarte nasol că nu îi înțeleg semnificația.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Te referi la Iosif din Biblie? Cand a avut acele vise legate de ce urma sa se intample cu graul si animalele? Cred ca acelea au fost vise normale interpretate ulterior de Iosif, astfel incat sa se intample exact ce urma sa se intample. Ca si in cazul tau, nu trebuie sa stii semnificatia visului. Evident ca tu o sa faci ceva sau o sa se intample ceva dupa acel vis, dar aceste lucruri se intampla oricum. Totul a fost in trecut si va fi in viitor. Daca tu iei o decizie, orice decizie pe baza visului tau, chiar si gresita sau irelelvanta, acest lucru duce la un viitor ce oricum trebuie sa se intample si pe care nu il poti schimba.

| Andreeush a răspuns:

Că a fost doar un vis.