| Raspundemi a întrebat:

Tocmai am achizitionat un microfon PGX2 de la compania SHURE! M-am gandit sa il incerc.L-am pornit, am facut conexiunea.Am ascultat cum suna...se poate si mai bine! Eu l-am ascultat pe un laptop, dar el este un microfon pentru scena! Am facut comparatie intre PGX2(1750 LEI) si Blue Yeti(470 LEI)! Nu detin un Blue Yeti! Dar am ascultat cum se aude la un videoclip de pe youtube.Ce setari sa ii fac la PGX2? Sa elimin "Background noise"! Se aude un fel de bazait! Care nu stiu cum sa-l opresc! Eu as vrea sa inregistrez videouri pentru youtube! Sau sa vorbesc pe skype cu cineva! As vrea sa se auda clar!

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Microfonul cel mai probabil e ok, dar cum faci conexiunea cu el? Il folosesti cu un receiver PGX-4 cum e recomandat?