| Vendx360 a întrebat:

Am un microfon blue snowball ice si vreau sa ma apuc de Youtube, totusi microfonul inregistreaza un background noise destul de tare ca volum si se aude un bazait pe filmare. Tin sa mentionez ca nu am pop filter, sa cumpar unul sau ce sa fac ca sa scap de toate aceste probleme.

3 răspunsuri:
| Bancea_Raul_1998 a răspuns:

Nu are sens sa cumperi pop filter.problema este ca nu ai o interfata audio. Daca vrei mai multe detalii iti recomand canalul techsource.

| Mario_Constantin_1972 a răspuns:

Ai putea incerca mai multe solutii :
-sa cumperi un pop filter
-sa descarci un program special de inregistratre, care elimina background noise
-daca inregistrezi intr-o camera sa cumperi mici placute de spuma izolatoare fonice, cum sunt cele din studio-uri