| Cucubau23 a întrebat:

Acum ceva vreme mi-am facut un tatuaj color iar acum am ajuns la considerentul ca vreau sa îl scot.
Am căutat metode și am găsit 2 metode mai sigure :
- cu o crema
- cu laserul
Dar în principiu laseroul îmi da o stabilitate mai mare.
Dar am auzit ca pot rămâne cu semne sau cu pete albe negre sau cicatrici iar alte persoane spun ca nu va rămâne nimic. Pe lângă ăsta am mai aflat ca este destul de costisitor cât și bani cât și timp, poate ieșii mai greu din piele ăsta color și vor fi mult mai multe ședințe.
Unii poate va întrebați " De ce am făcut acest tatuaj dacă nu voiam nu mă reprezintă sau vreau sa îl scot? "
Am facut asta din plăcerea de a privi pe alții cu tatuaj iar la final sa aflu pe pielea mea ca nu îmi place sa port asa ceva. Am fost curios și am greșit ca nu am făcut ceva micuț ci am făcut ceva pe aproape tot antebratul. Mulțumesc pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Semne raman, nu au cum sa nu ramana, pentru ca vorbim despre tesut lezat. Sigur in sensul ca este indepartat tatuajul.

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu ma intereseaza motivul pentru care ti-ai facut tu tatuaj, ma interesa intrebarea, care de altfel, nu exista? sau ce metoda de eliminare sa alegi? Nu stiu cat merg cremele, insa laserul este ceva sigur.

| Cucubau23 explică (pentru WaterDrop):

Ok. Dar sigur în ce sens
? Adica nu lasă semne sau Cum?

| WaterDrop a răspuns (pentru Cucubau23):

Semne raman, nu au cum sa nu ramana, pentru ca vorbim despre tesut lezat. Sigur in sensul ca este indepartat tatuajul.