| VladGH a întrebat:

Am 24 ani si ma gindesc ca curind va trebui sa ma insor, dar cind ma uit in jur majoritatea fetelor fumeaza si nu as vrea ca sa am o sotie fumatoare, caci ma gindesc ce fel de mama o sa fie la copii care o sa vrem sa-i facem?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. si daca ai 24 de ani NU trebuie sa faci nimic; Si mie la fel imi spuneau ai mei si daca nu a fost sa fie nu a fost, mare treaba. Altii si-au luat teapa cu divort, copii si altele, asa ca nu e un capat de tara;
2.multe fete sunt si proaste, oare tu trebuie sa alegi dintre astea?
3. se poate lasa daca are putina vointa si data tine la tine. Nici eu nu am permis sa fumeze in casa sau in masina. E treaba lor unde vor, dar sa nu aiba pretentia sa le sarut dupa ce au fumat ca-mi vine sa vomit. Fiecare e liber sa faca ce vrea, dar daca ma imbolnaveste pe mine sau imi creeaza mie discomfort, ma pis pe ele de tigari, ca stiu sa si zboare pe geam. Daca esti barbat pui piciorul in prag : ori maciuca ta, ori tigarile!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inca te gandesti? Daca te mai gandesti mult te vor insura babele.Precum o vorba batraneasca.Si nu asta este problema cea mare. Poate doar pentru tine. Uita-te in jurul tau si ai sa vezi ca multe fete fumeaza.O relatie(casnicie)se bazeaza foarte mult pe incredere, pe intelegere, pe dragoste reciproca si mai putin pe fumat.Dar asta este problema ta.

| mona a răspuns:

Motivul tau e cam minor, ai dreptate ca multe fumeaza dar tu trebuie sa pui pe primul loc dragostea, intelegerea, respectul si fidelitatea, fumatul e un viciu minor intr-o relatie

| ROB3RT89 a răspuns:

Si asta e singurul motiv de care te temi? La fidelitate nu te-ai gandit?!
Eu zic sa-ti alegi o fata serioasa si cand crezi tu ca ti-ai gasit jumatatea,atunci sa faci pasul cel mare!
Nu te grabi, de insurat te insori repede, dar la fel de repede ajungi la divort.
Fata cu fumatul e ceva nesemnificativ, pune peret pe SERIOZITATE, asta conteaza cel mai mult daca vrei sa faci treaba!

| Laura a răspuns:

Ai 24 de ani și ești așa de cretin?

| VladGH explică (pentru Laura):

Dar tu de ce ti-ai facut cont pe siteul asta sa apreciezi oamenii sau sa dai un sfat. Presupun ca o jumatate de creier ti l-ai fumat....Ar fi bine sa fie si categoria " VORBI AIUREA " atunci iti vei gasi ocupatie pe site-ul acesta.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Multe fumatoare o fac din teribilism, dar pot renunta.Depinde de anturaj.

| VladGH explică:

Am vrut sa spun ca ma preocup mai mult de sanatatea copiilor daca mi-as lua o sotie fumatoare...

| ooolifeoolol a răspuns:

Majoritatea e cam mult spus...
Poate minoritatea?
Subscriu... Poate eviti fumatoarele, sau o convertesti pe viitoarea soata, daca este nevoie.Decat daca nu a iubi tigara mai mult decat si-a iubi barbatu...