| Revelionu74 a întrebat:

Salut, TPU! Am aflat ca lucrarile de la bacalaureat din Arges vor fi corectate de profesorii din Bucuresti. Am tot auzit barfe cum ca evaluatorii din Capitala nu prea ar face o treaba asa buna, ca sunt cei mai slabi, ca mai mult isi bat joc si tot asa. Voi ce parere aveti, in special cei care locuiti in Bucuresti?laughing

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Bucuresti sunt vreo 15-20.000 profesori. Stii despre toti ca sunt cei mai slabi din toata tara? Sau dupa ce criterii i-ai clasificat?

| Revelionu74 explică (pentru suntserios):

N-am zis eu ca sunt cei mai slabi, sunt doar speculații auzite de-a lungul anilor. Până la urmă, în fiecare județ există profesori care nu-și dau interesul asa mult, dar mulți s-au plâns de București. Chiar si o profesoara a zis că anul trecut aproape 90% dintre elevi au depus contestații.

| Mosotti a răspuns:

Ba fac treaba f buna, din contra, profii din Bucuresti pot fi mai bine pregatiti, ca de aia au prins post aici de multe ori, si aia mai slabi pleaca prin tara pe nu stiu unde.

| Nirvanaaa a răspuns:

Astea sunt vrăjeli. Peste tot sunt și buni și mai fără chef sa zicem, ca slabi nu-s.
Și da corectează pe bune. Cel puțin la mine in liceu mereu ziceau ca nu e de joaca cu corectura la bac ca afectează viața elevului ca nu se știe unde da el și e bine sa fie corecți.
Poți sa dai și de unul fără chef. Dar in orice județ se poate asta.