| Justme32 a întrebat:

Am balcon și încape grătarul pe balcon. Am nevoie de autorizație de la vecini sau de la șeful blocului?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pompierii nu o să permită așa ceva, este risc prea mare. Este foc pe balcon. Vin pompierii cu tulumba să ți-l stingă.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Grătarul nu se pune pe balcon. Pericol de incendiu.

| Justme32 explică (pentru sadrian46):

Tocmai de-aia am nevoie de autorizație sau de aprob de la pompieri? Balconul e aproape cât holul de mare am spațiu și suntem 3 nu e primul grătar făcut outside și știm să evităm incendiile

| Justme32 explică (pentru sadrian46):

Mersi, rămâne varianta micii la tigaie atunci. Aveam nevoie de cineva să mă răzgândesc

| sadrian46 a răspuns (pentru Justme32):

Și eu săbătoresc și Paștele catolic, protestant, mai exact, și cel ortodox, așa este la mine în familie.
Eu am alt necaz. De Paști ne întâlneam toată familia, vedeam nepoatele. Acum aproape sigur aceasta nu va fi posibil. E un virus ateu.

| sadrian46 a răspuns (pentru Justme32):

Pompierii nu o să permită așa ceva, este risc prea mare. Este foc pe balcon. Vin pompierii cu tulumba să ți-l stingă.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Autorizația este un act oficial care poate fi data doar de o Instituție. Vecinii pot doar sa fie de acord sau nu. Dar fara carne gatita pe grătar nu se poate? Este cel mai cancerigen aliment.

| Justme32 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Jur că dacă nu adăugai și ultima parte îți dădeam funda. La iarbă verde încă nu se poate dar dacă am balcon mare de ce să nu mă delectez cu familia izolați la un grătar pe balcon?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Justme32):

Eu nu dau sfaturi bune ca sa primesc ceva in schimb.

| alexalexandrusincerul a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Crede ma, exista alimente mult mai daunatoare( prajeli, alimente cu e uri, etc). Acestea trebuie evitate.Atata timp cat mananci echilibrat si fara excese, are si carnea( cea slaba mai ales, nu cu grasime) rolul ei.

| sadrian46 a răspuns (pentru Justme32):

Pentru că pui în pericol comunitatea. Cu focul nu e de joacă.