| Sp3ciaL0pS a întrebat:

am citit o intrebare depe TPU uitatio http://www.tpu.ro/......u-fraieri/ si uitati-va la raspunsuri ce raspunsuri o fata care spune ca o doare in cot ca mor soldati pentru pace si ca se omor degeaba cand sau dus in irak, afganistan nu sau dus degeaba ca cica pentru petrol :)) sau ca soldati lupta pentru faima.Si ca sunt fraieri ca se duc in armata. Daca in primul sau al doilea razboi mondial nu am fii avut o armata pentru aparare ce faceam? ne omorau nemtii sau nu stiu cine tot pamantul romanesc era invadat de nemti si traiam la mila lor. Daca ar fi un atac terorist ce ne faceam stateam ca ice island sa ne ajute NATO? e chiar adevarat ca soldati sunt si fraieri? nu pot sa-i integ pe altii cai doar in cot ca mor soldati pentru pace in lume.Si in armata te invata sa fii curajos etc.

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Fata are dreptate.
De ce ar trebui sa ne doara in cur de razboaiele SUA. Idiotii aia din asta traiesc, asta stiu, asta respira. Au 300 de ani de istorie si ai nabii cretini daca au avut 30 de ani de pace.
Soldatii romani care se duc acolo nu sunt fraieri, pentru ca in primul rand nu se duc sa lupte pentru pace sau alte tampenii, se duc sa castige niste bani.
Iar eroi sunt doar in ochii familiei pentru ca isi risca viata pentru cateva mii de dolari (din care mai dau si spaga ca sa fie trimisi acolo).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba incerci tu sa zici ceva daca redai textul asa, copil agramat.

| Sp3ciaL0pS explică (pentru anonim_4396):

Vezi te doare in cot

| Sp3ciaL0pS explică:

Ma scuzati de gramatica.