| anonim_4396 a întrebat:

am facut azi o mare prostie...Eu aveam 2 papagali, mai exact perusi, unul fiind bland si celalt fugea de rupea pamatul cand incercam sa pun mana pe el. Astazi, cu frica ca si acesta bland se va face salbatic ca si celalalt, adica se va lua dupa el si av fi exact la fel, i-am dat drumu pe geam celuilalt care era salbatic...Iar acum am niste remuscari si niste pareri de rau de nu stiu ce sa mai fac, nici nu imi dau seama ce a fost in capul meu cand am facut asta. Dati-mi niste sfaturi va rog sa ma mai linistesc, il am pe constiinta, pentru ca poate muri oricand, ba de foame, ba va fi mancat de pisici, si nu-s tiu ce sa mai fac am ramas cu gandul la el. Ajutati-ma sa incerc la ma mai linistesc, funda celui mai bun raspuns! Multumesc

2 răspunsuri:
| Ionutszu a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu celalalt papagal adica sa socializezi cu un animal..animalele au abilitatea de a te linisti..eu asa fac cu cainele..nu stiu cum te-am putea altfel ajuta.

| NyctophobicGhost a răspuns:

Vine iarna, autosugestia ajuta.Eu m-am consolat cu gandul ca ai mei au invatat sa-si ia bilete de avion si sa plece in tarile mai calde.