| AvalohAlyn a întrebat:

Pe voi nu va inspaimanta gandul ca puteti muri oricand?sad
Pe mine, foartesad

Răspuns Câştigător
| DixieP a răspuns:

Daca o sa ma stresez ca nu stiu ziua in care voi pleca spre nefiinta, cel mai probabil voi fi mai trista, mai "leguma", nu voi avea chef de nimic si voi fi mereu monotona. Prefer sa imi traiesc viata, sa ma distrez. Asa cum pot. Azi sunt, maine poate da, poate nu. N-are rost sa ma aglomerez cu asta acum.
Hei, fii happy! Odata si odata se va intampla asta, nimeni nu e nemuritor. Nu fi trist, n-ai de ce. Exact cum spunea si Levi Elekes, viata noastra, pe pamant, e ca o vacanta intr-un loc de vis, dar, odata si odata, aceasta vacanta se termina si trebuie sa mergem acasa unde e bine si e frumos! happy
Fii pozitiv! Sa fii realist nu e ceva rau, dar e bine sa nu exageram, uneori.

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, absolut deloc. Din doua motive: unul este acela ca sunt de religie crestina si stiu ca moartea e doar o trecere, iar sufletul meu va avea viata vesnica. Al doilea este acela ca am facut destul lucruri bune in viata asta, sunt impacata cu mine si nu am trait degeaba

| RAY a răspuns:

Esti culmea vei ajunge in rai si cica isi este frica de moarte

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Poate ii e frica de modul cum va muri.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, niciodată.

| Freya1 a răspuns:

Pe mine ma inspaimanta gandu ca pot sa mor in chinurii atata timp cat nu ma doare nu ma sperie moartea

| anonimg a răspuns:

Gandul acesta nu este de la Dumnezeu si de aceea nu trebuie să-i dai ascultare, ci mai degrabă să-l indepartezi din mintea ta.
Căci nu se întâmplă tot ce gândim noi rău. Dacă era asa, atunci ai fi murit de mult si tu si mai toti oamenii.^_^

| Clorox a răspuns:

Nu, chiar imi place, ieri ai fost suparat si necajit, azi ai parte de tot binele din lume si... BUM! Da o masina peste tine si mori laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma inspaimanta si mai tare ca imbatranesc pe zice trece. Vreau sa mor tanar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru multi va suna ipocrit ceea ce voi spune. Mie nu imi este frica de moarte, Dumnezeu ne da viata vesnica alaturi de El, daca vrei sa stii mai multe despre asta poti sa mi scrii pe adresa de email : godismyshield@yahoo.com

| Elide a răspuns:

Rareori cand cineva moare...rudă sau vecin-ma cuprinde o stare de rău și melancolie mai rău mă termina 'gandul' când vor muri părinții mei...

| immaBeast a răspuns:

Pe mine ma inspaimanta gandul ca o sa traiesc prea mult, chiar nu-mi doresc asta.

| tril a răspuns:

Nu. Toti suntem muritori. Ca se intampla mai devreme sau mai tirziu, depinde.

| MarioDraghi a răspuns:

Moartea e naturala...

| JuAl a răspuns:

Asta e. Cel mai bine este sa mori in somn fara sa-ti dai seama.
PS: nu am spus-o cu rautate.

| MortalProxy96 a răspuns:

De ce să-ţi fie frică de moarte?

Bine, am pus o întrebare cam tâmpită.

Hai s-o luăm altfel. Toţi murim, ok? Înecaţi, spânzuraţi, măcelăriţi, bătuţi, mutilaţi, arși de vii, striviţi etc.

Nu trebuie să-ţi fie frică. Trăiește-ţi viaţa. Ea nu a fost făcută să te stresezi cu ideea că o să mori.

| sarghimaria a răspuns:

Oricarui om ii este frica de moarte pana si Domnului Iisus I-a fost dar asta este peste puterea noastra.suntem datori ca daca ne nastem sa si murim.

| Semi54 a răspuns:

Ba da, mai ales ca nici nu stiu sigur daca va mai exista o alta viata dincolo. Ma inspaimanta gandul de a nu mai exista deloc. Sper ca macar o particica din constinta noastra sa ramaie vie si dupa moarte.