| AndreiSimplu a întrebat:

! Am nevoie de ajutor. Acum 2-3 ore mi-am blocat codul PUK si nu mai stiu ce sa fac. Nu imi permite accesul in telefon deoarece mi-am epuizat toate cele 10 incercari ! Pot umbla in telefon doar prin Mod Avion , dar cand umblu in setari sa dezactivez codul PUK NU se poate. Nu pot suna la nici un numar de genul *100# sau alt numar normal. Sunt in reteaua Vodafone... As putea incerca sa incerc sa dau la Apel de urgenta dar mi-am resetat telefonul. Si este singura modalitate sa il tin deblocat fara Modul Avion. Ce sa fac ?

1 răspuns:
| GregHouse a răspuns:

Trebuie sa-ti schimbi SIM-ul. Am patit la fel in trecut pe Orange.