| DEADEND a întrebat:

am o abilitate mai ciudată,sa va explic:
De exemplu,dacă după ce sunt obosit dupa ce vin de la liceu și mă culc, după care ma trezesc pe la 22-23 si daca mai stau treaz cam până la 3 si dupa ma pun sa ma culc iar,dupa un moment simt ca corpul îmi amorțește,simt apăsătură pe piept sau burtă,dupa care se aud sunete ciudate,ceva gen distorsiune,ca la intrarea intr-un portal. Alte ori se mai aud și alte sunete,bătai din ce in ce mai rapide în lemn,tors de pisică. Alteori simt ca si cum sunt apucat de picior,sunt învârtit de foarte multe ori dupa care mi se da drumul si mă lovesc de un perete de altul ca o minge,fara sa simt durere, iar după un moment trec prin zid sau podea,și "zbor" catre o locație dintr-un vis. Cât timp ma aflu in vis in starea asta,visurile par mult mai reale, mi le amintesc mult mai ușor,uneori păcălindu-mă ca acolo este realitatea. De multe ori îmi aud vocea interioara care imi povestește unde sunt și ce trebuie sa fac aici. Daca visul meu devine coșmar,pot sa ma trezesc doar dându-mi seama ca de fapt sunt in pat, dorm si visez,sau mai simplu,imi deschid ochiul cu "mâna", dându-mi pleoapa la oparte. La început, prima data când mi s-a întâmplat,cand se auzeau distorsiunile sau bătăile in lemn, am deschis ochii și am văzut două entități, doua fete, una mai mare adolescentă,la calculator și una mai mica, cam de 10 ani, la geam, uitându-se amândouă la mine, învăluite intr-o aură albă, un fel de rochie. Totuși m-au speriat prezența lor cand le-am vazut,nu spuneau nimic, doar stateau și se uitau la mine, fără să spună vreun cuvânt. De atunci îmi țin ochii închiși cât timp ține distorsiunea sau bataile, sau cat timp sunt învârtit prin cameră, pana când "traversez" spre vis. Totuși, bataile si învârtitul îmi dau impresia ca sa deschid ochii, sa vad ce se întâmplă defapt, sa poată să-mi vadă ochii iar... dar nu, nu ii deschid orice ar fi, asta imi spune subconștientul. Deci, ce ar putea fi asta?

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

O formă rară de imaginație.

| Doub a răspuns:

Şi veveriţele?
Alea nu le-ai vazut? :O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lsd-ul este un declansator de experiente spirituale intense.Esti consumator?

| DEADEND explică:

Nu mă droghez lol laughing

| Hoteteu_Nicolae_1985 a răspuns:

Vertijul este o afectiune grava! Du-te la un doctor! Vezi Clinica Nova de exemplu!