| KrEaThYvE a întrebat:

am o intrebare cam ciudata, cu 14 ani in urma adica cand m-am nascut, cu 3 luni inainte mama mea s-a dus la biserica... era o slujba destul de importanta, nu mai stiu care dar ma rog....atunci o femeie batrana a oprito pe mama si a intrebat-o daca vrea sa ii ghiceasca viitorul viitorului copil (adica eu care eram in burta mamei )
mama a fost de acord desi nu credea in preziceri si atunci acea femeie a spus astfel :
-copilul tau se va naste pe 05.03. 1999 (anul in care m-am nascut) va fi zodia pesti si va invata bine la scoala dar in viitor el va deveni parinte (popa de biserica)
si aceasta e intrebarea mea: data nasteri, zodia, si ca invat bine s-au adeverit dar eu intreb: care sunt sansele sa devin parinte(popa de biserica) si daca voi credeti in asa ceva... in preziceri? funda celui mai bun raspuns happy multumesc ca mi-ati raspuns la intrebare

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păi, normal că țigăncușa a "ghicit" anul în care te naști, din moment ce mămica ta era deja gravidă cu tine. Doar nu era să zică că te vei naște doar peste... doi-trei ani! laughing
Atunci chiar era știrea interesantă!
Țiganca, fiind mamă, la rândul ei (mai mult ca sigur!), nu i-a fost deloc greu să dea un prognostic (asta, în cazul În care nu i-a scăpat mamei tale această informație, adică în câte luni de sarcină se afla!).
Apropo, a ghicit chiar si data nașterii? Eu, una, nu cred!
Da, vei deveni părinte, odată și odată, dar părinte de copii, nu neapărat de... biserică.
Iar în preziceri...nu cred absolut deloc!

Dar în destin, cred.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește mai multe pe www.elystar.ro
Cu plăcere!
Pa, pa.

| Furculingură a răspuns:

Nu contează ce a zis femeia. Dacă nu vrei să devii popă, nu devii şi punct.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu,nu cred. Poate mama ta a nascocit,, prezicerea,, pentru a te influenta prin dezvoltarea capacitatii tale de autosugestie.Se inventeaza multe asemenea povesti cu scopul de a convinge pe cineva sa creada intr-o anumita religie.Cel mai dea ortodocsii practica asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sincera sa fiu, nu cred in preziceri!
Nu rebuie sa crezi in preziceri, asta doar Dumnezeu stie viitorul fiecarui om, nu oamenii!
Te pup!

| KrEaThYvE explică:

E ciudat ca mi-au raspuns numai fete credlaughing

| floresdemayo a răspuns (pentru KrEaThYvE):

În loc să te bucuri că ești înconjurat și ajutat de fete, tu te superi? surprise Faci și discriminări? Dacă băieții nu-s destul de inspirați, ce vrei? Fetele sunt mai active tongue

| KrEaThYvE explică (pentru floresdemayo):

Am spus eu ca nu ma bucurtongue si adevarul e ca fetele sunt mai inspirate, nu intotdeauna

| floresdemayo a răspuns (pentru KrEaThYvE):

Să vezi ce inspirată o să fiu eu, când voi veni la tine să mă spovedesc, atunci când vei deveni... preot laughing
Dacă n-ai inspirație suficientă, îți recomand să-ți pregătești de pe acum... întrebările : ))

| KrEaThYvE explică (pentru floresdemayo):

laughing mda sigur :X

| AnonimKidd a răspuns:

De cand am auzit de baba Vanga, sa stii ca cred in preziceri!

| șnițăl28 a răspuns:

big grin Buna! Eu sincera nu cred in asa ceva...dar totusi, poate e adevarat... cine stie. Se va afla cu timpul happy big grinwinking