| SanduStoica123Sandu a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare
Pot infiinta o firma SRL in Romania daca am 8 clase?
Am nevoie de 12 clase, diploma de bac sau de facultate pentru a putea sa o infiintez?
Astept raspunsuri serioase, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti infiinta o firma SRL in Romania daca ai PESTE 18 ani si banii necesari sa incepi o afacere.

Pentru atat lucru nu-i nevoie de liceu sau BAC, ci sa stii sa citesti si sa scrii, ca sa poti citii actele legale pe care trebuie sa le semnezi la infiintarea firmei, actele legale pe care le vei incheia cu furnizorii, clientii samd.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ai postat intrebarea asta de nenumarate ori si am senzatia ca tu ai o altfel de problema aici...

https://www.tpu.ro/utilizator/aavufs/intrebari/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar trebuie sa postezi de fiecare daca intrebarile pe 2 conturi?