| Alexander2015 a întrebat:

Am o mica problema in lehatura cu problemele paranormale. Sa spunem ca de mult, cand eram mic am vazut niste lucruri care nu eram sigur de mine daca sunt sau nu adevarate. Dar cu timpul devenea tot mai serios. Acum multi cred ca spuneti ca aberez sau invitez dar din punctul meu de vedere, daca nu crezi asa ceva nu mai citiwinking
Bun deci, de curand am inceput sa vad tot mai des lucruri pe care un om nu ar trebui sa le vada. Nu vorbesc de fantome sau lumini, vorbesc de niste chestii greu de explicat... cum a fi obiecte gasite unde ne erau inainte, pasi, zgomote sau chiar soapte. Aste e o nimica toata, visurile insa par din ce in ce mai reale. Ultima data am avut un vis ca eram intr-o incapere imensa plina de ceata si intunecata, de undeva a sarit o bucata de lemn si m-a lovit drept in fata, atunci m-am trezit. Partea rea e ca m-am trezit cu sange la nas si buza, ceea ce ma cam sperit putin. Ieri insa, am vazut ceva ce nu am vazut in viata mea... Pe cand eram in autobuz, ma uitam inspre sofer, nu stiu de ce dar in oglinda din stanga lui se vedea totul rosiatic, cerul si restul locului, dupa o clipire, totul a revenit la normal. Nu imi pot da seama de ce vad lucruri sau de ce primesc semne. Asa ca apelez la acest site, poate cineva are vreo idee ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| SetYourselfFree a răspuns:

Medium scrie pe tine!

| Alexander2015 explică (pentru SetYourselfFree):

Nu vad lucruri din viitor, doar lucruri care un om nu ar trebui sa le vada in prezent... asta nu stiu cum are denumirea laughing

| SetYourselfFree a răspuns (pentru Alexander2015):

Un medium nu se uită în globul de cristal ca să-ţi ghicească viitorul.Un medium are nişte abilităţi incredibile cu ajutorul cărora poate ajunge în contact cu diferite dimensiuni şi spirite. Uită-te la filmele Insidious 1, 2, 3 ca să înţelegi mai bine. happy

| Alexander2015 explică (pentru SetYourselfFree):

Stiu toate filmele de groaza existentewinking

9 răspunsuri:
| Kirschen a răspuns:

Trăiești în mai multe dimensiuni. În una dormeai și în alta te lovea o scândura. S-a întâmplat CEVA și cele 2 dimensiuni s-au suprapus așa ca te-ai trezit lovit. Zic și eu...na. Iar la al doilea vis, ce sa zic un apus frumos de soare sau o mașină roșie în spatele autobuzului. Nu rad de tine, mi se par foarte interesante lucrurile pe care le-ai scris. Multe persoane experimentează fenomene paranormale. Ce ți s-a mai întâmplat? Ce ai mai visat? Câți ani ai? Mi-ar placea sa ne povestești mai multe.

| Alexander2015 explică (pentru Kirschen):

Nu am mai avut vise ciudate in ultima vreme, dar saptamana trecuta am visat 3 zile la rand o fata, care mergea prin cimitir si tot disparea dupa un copa, cand am ajuns la acel copac nu s-a vazut nimic, dar in a 3-a zi am vazut o lumina slaba rosie in pamant... dupa m-am trezit.
Am 20 de ani ca tot intrebi si in rest nimic special, ca de obicei, vad undele persoane, dupa care imi dau seama ca de fapt nu sunt acolo. Bonus de ieri, mi s-a inchis telefonul fara sens de 7 ori, acum nu mai are nimic... fukk my life.

| VladauMara123 a răspuns:

Uite... ceva de genul asta mi s-a intamplat si mie, vise care par reale, presentimente ciudate etc. Am reflectat asupra acestui lucru si am ajuns la concluzia ca este legat de subconstientul meu... sa o numim "imaginatie", incepi chiar sa devii paranoic. Dupa un timp chiar si lucrurile normale ti se par a fi altfel. Sunt pasionata de psihologie si chiar studiez in domeniul acesta dar nu sunt in masura sa ma exprim, sa-ti spun exact despre ce este vorba in cazul tau. Te sfatuiesc sa consulti un psiholog, sigur este omul in masura sa te ajute. Tot ce-ti pot spune este ca in mare parte depinde de gandurile tale.Cateodata lucrurile paranormale se dovedesc a fi doar fructul imaginatiei noastre.Chiar ai nevoie sa vorbesti cu cineva despre asta ca sa te linistesti. happy

| Alexander2015 explică (pentru VladauMara123):

Am fost la un specialist psiholog și nu are cu ce să mă ajute din câte a evaluat, mi-ai spus să caut pe cineva care se ocupă în aceste lucruri paranormale, mi-ai mai spus ca a mai întâlnit o persoană de acest gen, iar asta e ceva rar și un dar, dar și un chin, "cică". Acum nu știu ce să cred... Iar un paranormal... Unde să caut așa ceva laughing)

| andreyy96 a răspuns (pentru Alexander2015):

Cauta un psiholog/psihiatru, du-te si la biserica, spovedeste-te, poate te va ajuta...

| Alexander2015 explică (pentru andreyy96):

Bun, m-am interesat si am gasit pe cineva expert in paranormale, se pare ca nu e din Europa c din America, am vorbit cu el o vreme si din cate mi-a spus a zis ca asta e un dar si nu pot face nimic. Dar cica as putea ajuta multa lumea care are probleme cu spiritele sau care ceva nu ii lasa in pace. Nu prea am crezut si nici nu prea cred ca se poate face asta pe la noi dar n fine, incerc sa ignor ce vadoh go on