| ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆ a întrebat:

Am o problema...Mi-a placut de un baiat din clasa mea, dar mi-a trecut....Acum,toata clasa zice ca eu ma potrivesc cu el si el crede ca imi place de el.As dori sa port o discutie cu el sa ii explic despre asta.Nu stiu cum sa incep.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Hey! Intr-o pauza cand il prinzi mai liber, te poti apropia de el si ii spui ceva de genu: 'in legatura cu barfa care se afla in atmosfera prin clasa...' si incepi si-i spui ce ai pe inima. Nu poate fi atat de greu! mai ales daca chiar nu iti place de el. Uite, iti povestesc ce am patit eu...de aproape 8 luni am fost lulea de un baiat care este tot a 7a ca si mine, tot cu mine in scoala, dar la alta clasa. Si normal ca s-a aflathee hee. El, spre surprinderea mea, desi este un nesimtit de prima clasa, s-a purtat frumos cu mine, mi-a vorbit frumos si a fos respectuos, pana de curand. Adevarul e ca mie mi-a trecut indragosteala asta tampita. Si am spus, s-a aflat, iar el tot nu intelege adevarul. Acum cateva zile m-a bagat in seama pe facebook si a inceput sa ma ia la misto, crezand ca inca sunt topita dupa el. L-am tratat cu o indiferenta, asa venita din durerea cotului, incat, la cat de nesimtit si tupeist este el, si popular prin scoala, nu o sa ma uite toata viata lui.
Nu poate fi chiar atat de greu!batting eyelashes o sa-i spui tot ce gandesti pe moment, absolut tot-tot ce simti si ce crezi ca este mai corect, si ai sa vezi ca o sa inteleaga cu totiiwinking.
Nu mai te speria asa. Nu e nevoie. O sa treaca timp si o sa vezi cat te-ai obosit pentru o nimica toata laughingwinking. Stai tu calma. In plus, e problema lor daca cred ca tu inca il placiwinking. Cu ce te deranjeaza pana la urma? Eu in locul tau i-as lasa sa creada ce vor, si as face glume pe seama lor. Intr-un final, singuri vor realiza adevarulhee hee.
Bafta kiss.

| ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆ explică (pentru ):

Mie imi este frica sa nu ii spus ceva gresit incat sa creada ca sunt vb ta ''topita'' dupa el...Am prietene care au trecut prin aceeasi situatie si baietii cu care vb le-au facut de ras prin liceu si au inceput sa rada cand au auzit de sentimentele fetelor.Deasta imi e frica...straight face

| a răspuns (pentru ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆):

Atunci nu trebuie neaparat sa vorbesti cu el, pentru ca vad ca ai emotii din cauza fricii... poti doar sa dai dovada de indiferenta si superficialitate in preajma lorwinking. Iar cei care iti sunt cu adevarat prieteni isi vor da seama de adevaratele tale sentimente si te vor sustine. uite vezi?! ..la o astfel de problema (a adolescentilor), sunt mai multe obiective puse in prim-planhee hee. De aici poti invata lucruri importante de viata. Uite, de exemplu, acum poti cunoste adevaratele fete ale oamenilor, si iti poti cunoaste adevaratii prieteniwinking. Cine te intelge, si vrea sa te inteleaga, te intelege, si iti este alaturiwinking. cine nu, NU MERITA.

8 răspunsuri:
| HDSeer a răspuns:

Zi ca il placi si ca e amuzant.Multumestei ca e asa cum e si ca e tandru cu tine.Intreabal daca te place si privestel in ochi. Daca zice da zii ca il placi sau sarutal.

| ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆ explică (pentru HDSeer):

Dar nu imi mai place de el...Tocmai ce am zis ca imi placea mai demult.

| Udvarpatrick a răspuns:

Cred ca ar trebui sa zici mai bland sa nu preada ca-i dai papucii si sa-i zici ca flacara s-a stins de mult timp.

| Unidev a răspuns:

Doar asteapta momentul potrivit cind nu te vede nimeni si zii nu-i asa de greu!