| sebibeowolf a întrebat:

Am si eu niste fotografii pe care mi le-a scanat cineva si mi le-a salvat pe DVD.problema este ca sunt intr-un format prea mic iar la postarea lor sunt abia vizibile.As putea sa le convertesc cumva intr-un format mai mare gen JPEG sau altul si cu ce program.Multumesc anticipat. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ideea e că dacă le converteşti, îşi cam pierd din claritate.
Uite, totuşi, un program bun de aditat fotografii.
http://pixlr.com/editor/

| sebibeowolf explică (pentru FataCuChitaraMunților):

MULTUMESC MULT! Au iesit foarte bine.

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Cum adica un format "mic"? Cand scanezi fotografii, rezolutia este destul de buna, iar extensia poti sa o alegi tu fie jpg sau altceva. Poti sa le deschizi cu Photoshop si sa le salvezi ca jpg daca ti le-a facut alt format.

| Hevnoraak a răspuns:

Nu poți informația e pierdută.
Din mare poți face mic, dar din mic nu poți face mare.