| catalinantena1 a întrebat:

Am si eu o intrebare:Am instalat de curand Windows 7 Ultimate pe calculatorul meu, am terminat instalarea si totul merge normal. Dar am observat ca nu am sunet, apoi am vrut sa instalez CD, placii sunetului, dar am dat peste o problema:nu pot sa instalez driver-ul deoarece nu suporta Windows 7.Calculatorul este AMD.Stiti programe care detecteaza automat placa sunetului, si se este compatibil cu Windows 7, chiar daca driver-ul meu de pe cd nu suporta aceasta versiune? Dau funda garantat!

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Ai avea doua variante.Afli cu CPU-Z numele placii de baza, cauti placa de baza respectiva pe google [ de obicei te duce direct pe pagina producatorului) si vezi daca placa are si driverele compatibile pentru Windows 7.

Sau poti descarca Driver Magician de aici:

http://dl.transfer.ro/Driver_Magician_3.55-transfer_RO-06jan-957f59.rar

Dezarhivezi arhiva, instalezi programul, te inregistrezi cu acea licenta, si il pui la cautat si descarcat driverele necesare.