| alexandru_6146 a întrebat:

..am si eu o intrebare:
-De ce nu merge Subway Surfers pe android 2.2 ...mor ca toti prieteni au Subway Surfers...

Răspuns Câştigător
| kossmin16 a răspuns:

Telefonul tau nu e compatibil cu versiunea jocului. Dar stiu eu un program sa-l iei. Dar doar daca imi dai funda.

| alexandru_6146 explică (pentru kossmin16):

Da-mi programul.

| kossmin16 a răspuns (pentru alexandru_6146):

Iti trimit un mesaj ca site-ul zice ca incurajez priateria

| LacatusLiviu a răspuns (pentru kossmin16):

Imi dai si mie programul?

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cerinta jocului este urmatoarea: Necesită Android
2.3.3 sau o versiune ulterioară

| alexandru_6146 explică (pentru FemeiaPisică):

Pai de ce nu face si pentru 2.2 ca tot android e...

| FemeiaPisică a răspuns (pentru alexandru_6146):

O fi existat Subway Surfer si pentru Android 2.2, dar, asta, cand erau primele versiuni ale jocului. Unele elemente ale acestui joc, nu mai sunt compatibile cu Android 2.2, deoarece, Android 2.2, este o versiune ceva mai veche a Android-ului. Vei putea rula acest joc doar in conditiile in care iti vei face un update la sistemul de operare. Aceasta operatiune, sugerez sa ti-o faci intr-un service gsm autorizat. Atentie: nu pentru orice model de telefon exista update. Depinde ce model de telefon ai. Android 2.2 ce il ai tu, este mai vechi decat Android 2.3 pe care il necesita acest joc. Asa cum unele jocuri necesita sistem de operare Windows 7, deoarece sunt jocuri noi, si nu mai pot rula pe vechiul Windows XP, asa este si cu Android-ul.

| alexandru_6146 explică (pentru FemeiaPisică):

BiancasiTiberiu telefonul este LG model OPTIMUS ONE SILVER(P500) telefonul mai are garantie un an si daca vreau sa imi fac update la sistemul de operare are ceva legatura cu garantia? Adica poate sa numai am garantie pe el sau sa nu platesc nimic la Updatarea sistemului de operare? Funda

| FemeiaPisică a răspuns (pentru alexandru_6146):

Daca vei intra in setari-despre telefon-actualizare soft/ update, si vei actualiza astfel versiunea Android-ului, nu vei pierde garantia. Insa, daca detii cunostinte in ceea ce priveste functionarea avasanta a unul smartphone, si vei face root acestuia (cauta pe google semnificatia termenului de "root"), vei pierde garantia, deoarece ai incalcat unul dintre termenii si conditiile in care este valabila garantia. Atentie: daca vei dori sa actualizezi sistemul de operare asa cum ti-am zis in primul rand, nu este sigur ca va fi o actualizare disponibila pentru modelul tau de telefon mobil. Daca iti va aparea faptul ca, telefonul tau detine cea mai noua versiune de soft, inseamna ca nu exista, cel putin pana in acest moment, o versiune noua disponibila pentru el. Pentru a actualizare sistemul de operare, ai nevoie de conexiune la internet (wi-fi sau trafic de date pe cartela).