| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPUhappyam sters din greseala un program din calculator si acum nu se mai vede bine imaginea pe monitor, cand misc rotita de la mause parca zici ca face valuri pe ecran, si daca misc o fereastra tot asa se vede iar unele jocuri nu imi merg in fulscreen...nu stiti ce program ini trebuie...era ceva cu,, VGA video controler,,(cred) am cautat pe net dar nu am gasit nimic, nu stiti ce program ini tr? fundahappy

Răspuns Câştigător
| Slavian a răspuns:

Salut,
Iti trebuie driverul de la placa video, daca ai cd-ul cu instalare de la ea e bine, daca nu, atunci cauta pe google driverul cu denumirea placii video.
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Start > run > dxdiag > display si Name. Daca nu te descurci sa gasesti pe google da-mi mie numele placii video.

| Slavian a răspuns:

Hey,
Incearca sa iei driver-ul de la placa video de aici: http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
Si SoundMAX de aici: ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/software4/COL9139/ob-24549-1/SP28818.exe