| PistolCuApa a întrebat:

Am tras din greseala cu un pistol cu bile in ecranul monitorului meu, si are un punct de marimea rotitei de la mouse unde nu se mai vede nimic, vreau sa stiu daca mai merge reparat? Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Ups! ce prostioara ai facuthee hee
Nu.din pacate nu se mai repara ceva de genu am patit si eu doar ca am dat cu un pahar in ecran si praf s-a facut.
Parerea mea i-ati alt ecran ca ala varza ramane...

5 răspunsuri:
| Maidanezul a răspuns:

Nu se poate repara. Leac il folosesti asa pina pica nu mori pentru un punct Daca este un monitor bun www, okazii, ro gasesti la pret subtire ecrane de la monitoare care sunt cu electronica arsa. Poti sa il pui in vinzare si cumperi altul nou.

| Evanna a răspuns:

Poti sa il duci intr-un centru special pentru calculatoare, sa il repare, desi costa de la 2 milioane in sus in functie de cat de grava e treaba. O "cicatrice" tot va ramane, dar va fi functional macar. Eu zic ca decat sa dai banii aiurea pe reparat si sa ramana asa, strangi bani si iti iei unul nou si bun.

| Mickulash a răspuns:

Nu,din pacate nu mai merge reparat. dimpotriva, o sa se faca si mai mare acel punct.

| PistolCuApa explică:

Eu l-am cumparat acum o luna si mai am garantie pe el dar daca ziceti ca nu mai merge reparat nu are rost sa il duc.

| Mickulash a răspuns (pentru PistolCuApa):

Nu iti acorda garantie in cazul tau. garantia se ofera in cazul unei defectiuni dar nu sa fie provocata de tine.