| Dani211 a întrebat:

Salut TPU! Am un cont google si dadui resetare din fabrica la iphone, uitand ca pe acest email am un nr de tel pe care nu il mai am.Inca sunt conectat pe pc cu acest email din fericire.Cand vreau sa ma conectez de pe iphone imi cere codu de confirmare, trimis pe yt dar sa fiu conectat pe iphone imi cere.Va rog sa ma ajutati ce sa fac? Sunt conectat de pe steam si tik tok pe acest email unde am investit mii de $, daca ma deconectez de pe pc am pierdut tot.Va rog ce trebuie sa fac

8 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Cum să primești codul de confirmare pe yt? Nu înțeleg ce vrei să spui. Dacă nici numărul de telefon nu îl mai ai, poți încerca următoarea chestie: pe telefonul tău intri la "am uitat parola", apoi la "încercați altă modalitate" și există o posibilitate să îți fie cerut un cod de securitate de care poți face rost de pe unul dintre dispozitivele conectate la cont. Apoi, pe pc-ul tău, intri în contul Google la secțiunea Securitate, iar acolo vei găsi locul de unde poți lua un cod de securitate pe care să îl introduci ulterior pe telefon.

| Dani211 explică (pentru literallythesamebruh):

Deci mai pe scurt.Ma conectez pe tel bag adresa și parola pe google și după apare o securitate opțională îmi trimite un cod pe yt.
Eu nu mai am nr de tel.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Dani211):

Intră în contul Google de pe PC și schimbă numărul de telefon de recuperare cu cel actual.

| Dani211 explică (pentru literallythesamebruh):

Pai încercai și trebuie sa îmi trimită sms pe numărul acela ca sa îl pot schimba

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Dani211):

Ciudat. Mie nu mi-a cerut. A fost nevoie doar de parolă. Atunci când încerci să dezactivezi autentificarea în doi pași îți face la fel?

| Dani211 explică (pentru literallythesamebruh):

Pai și cum se dezactivează?

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Dani211):

Intri la secțiunea Securitate din contul Google. Trebuie să îți apară ceva "gestionează-ți contul Google"

| Dani211 explică (pentru literallythesamebruh):

Este dezactivată autentificarea in 2 pași.Deci ce sa fac?