| Ghindaoanu a întrebat:

Salut TPU am un Opel Astra g 2.0 tdi și nu pornește nici la automat nici trasă. Am dus-o la service și a zis mecanicul că pornește doar cu robotul dar nu se accelerează și nici bordul nu merge iar când ia robotul de pe ea se oprește... A zis că s-ar putea sa fie ceva pe electrica ce ar putea fi? Cei care ați mai avut probleme așa!

1 răspuns:
| KR0N5TADT a răspuns:

Trebuie să o inspecteze un electrician auto, nu un mecanic. Se verifică instalația, se face diagnoză, etc.