| FloFlo888 a întrebat:

As dori si eu daca se poate sa imi comentati la argumentu acesta : "daca placi pe cineva se implica sentimente si sentimentele nu au ce cauta intro relatie de prietenie"
As dori sa aud parerea voastra. Fara batjocura. Scuze daca am gresit categoria

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Orice relatie implica sentimente. Mai ales relatiile de prietenie. Atat timp cat ai alege un prieten in locul unui strain iti demonstreaza clar ca in relatia de prietenie exista sentimente. Daca placi pe cineva inseamna ca exista o atractie fizica si sexuala in acea relatie, iar atunci relatia nu mai este de prietenie. Dar sentimentele de atasament, de simpatie, chiar de dragoste sunt necesare intr-o relatie de prietenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sentimentele au ce cauta intr-o relatie. aici e vorba de atractie fizica.

| Sxx a răspuns:

Sentimentele sunt intr-o relatie de prietenie dar nu orice fel de sentimente, cum e in cazul tau happy in alt caz ar fi dar nu genul de sentimente care sa te faca sa gandesti altfel exemplu sentimentele din iubire tongue Mai e o parte care nu cred ca ti se aplica, aceea fiind ca intr-o relatie de iubire ar trebui sa existe o 'chestie' de prietenie in alt sens al cuvantului tongue Dar oricum tu nu ai cum sa intelegi happy Fundaa! puppy dog eyes