| corina_7558 a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare.RApundeti sincer dupa parerea voastra.
Poate exista prietenie inre o fata si un baiat, chiar daca baiatul simte ceva pentru fata, iar fata nu are sentimente fata de baiat?
Raspundeti sincer

Răspuns Câştigător
| Ligia12345 a răspuns:

Da poate exista si e mult mai buna decat o pritenie intre 2 fete! oricat ai crede ca ai o prietena foarte buna cu timpu vei vedea contrariu... fetele de obicei sunt invidioase k una arata mai bine si una mai rau... mai ales daca un baiat zice decat despre una ca e frumoasa. El iti recomand sa ai incredere in un baiat si sa il faci cel mai bun prieten pentru ca el nu te va minti cand nu arati bine va fi mereu alaturi de u si iti va spune multe lucruri care doar baieti le stiu. sincer e cam nasol daca te place inseamna ca nu e capabil sa te raneasca deloc dar totusi poate va incerca sa se conbine cu u. cred ca ar trebui sa il ajuti sa isi faca alta prietenasi aceea fata sa nu fie geloasa k are o amica

6 răspunsuri:
| cinenuvedenustie a răspuns:

Nu poate exista draga nici o prietenie,tu ai spus-o,baiatul simte ceva pentru fata,cum ar putea fi amic cu ea.

Si daca ar incerca sa-si stapaneasca sentimentele, si-ar face rau singur, iar mai devreme sau mai tarziu se v-a sfarsi acea amicitie.

Excludem posibilitatea in care baiatul sa aiba prea multa rabdare(asteptand ca intr-una din zile fata sa-i corespunda) si fata v-a avea si ea sentimente fata de baiat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru cinenuvedenustie):

Pacat ca a fost premiat un raspuns copilarostongue Ai perfecta dreptate.

| SMarius a răspuns:

O fi putand exista ceva relatie de prietenie,dar dezamagit, odata si odata tot o sa-si gaseasca o fata care tine la el, si atunci prietenia asta va fi ceva Buna-Pa!

Si stii cum se zice:nu stii ce ai pana nu pierzi!

| blackmann a răspuns:

O prietenie intre o fata si un baiat exista.
spun acest lucru deoarece am o foarte buna prietena de peste 9 ani si ma inteleg si acum foarte bine cu ea.
sentimentele chiar daca ar exista nu se poate intampla nimic daca nu sunt reciproce si destul de puternice...am avut impresia la inceput ca o iubesc si eu dar cu timpul mi-am dat seama ca e doar de moment mi-am continuat viata fara probeme. Sfatul meu este sa te gandesti bine ce este intre voi si sa iei o hotarare de preferabi in favoarea ta. Mult succes

| angelo123 a răspuns:

Nu stiu sa simta si fata ceva

| alexandraaa2013 a răspuns:

Desigur. Puteti ramane prieteni in continuare chiar daca tu nu simti acelasi lucru pentru el.