| Swoleen a întrebat:

aseară am visat ca am murit. Ar putea avea vreo semnificatie? De mult timp am coșmaruri de genul și nu pot scapă de ele, la psiholog nu am timp sa ma duc și nu știu cum sa fac sa ma pun din nou pe picioare, dau funda.

2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca reusesti sa continui acesti vis aparent sinistru: o sa reusesti sa intelegi ce este dincolo de moarte; sau o sa intelegi ca nu exista o moarte efectiva a ceea ce reprezinti tu ca persoana. poate ca o sa intelegi mult mai multe despre viata si univers, continuand sa ramai constient la intrega derulare a unui asemenea vis. bafta deasa si mult succes

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu are nici o specificatie. In subcostientul tau iti este frica de moarte si ca intr-o zi ai putea pati ceva si sa mori. Noaptea, mintea ta isi face de cap si incepe sa se " gandeasca " la aceste lucruri involuntar.