| Firdinica a întrebat:

astazi ma simt foarte deprimata (as vrea sa specific ca este o intrebare pentru fete) si trista pentru ca am impresia ca mi-a trecut copilaria (mi-a si venit );( si stau trista in camera mea - am 11 ani. As vrea sa am din nou 5 anisori si sa stau la gradinita, dar nu pot Q.Q. Ma simt foarte prost pentru ca inainte voiam sa cresc si mi-as dori, acum, sa nu mai cresc deloc. Adica inca ma mai joc putin cu jucariile si inca imi place sa scriu in jurnal, sa umblu desculta prin gradina la bunici, sa fac chestii fara motiv si sa ma uit la desene, dar o prietena mi-a spus ca mi-a trecut copilaria pentru ca mi-a venit. crying. Sunt fooaaaarte trista, imi vine sa plang. Ma puteti ajuta cumva?(nici macar nu stiu la ce categorie sa pun intrebarea )

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Of, ce frumos!
M-a impresionat întrebarea ta, mi-ai făcut ziua mai bună!
Nu este adevărat că a trecut copilăria doar pentru că ai trecut într-o nouă etapă din viaţa ta.
Este adevărat că de-acum eşti o domnişoară şi trebuie să te comporţi ca atare, să te informezi despre ciclul menstrual, despre igienă, despre riscuri atunci când îţi vei începe viaţa sexuală, etc., ÎNSĂ faptul că a trecut cea mai frumoasă etapă din viaţa ta este o prostie!
Un om poate copilări până la vârsta de 40 de ani! Asta nu înseamnă că nu trebuie să te maturizezi în gândire şi să faci gesturi puerile de la o anumită vârstă, dar acum poţi face şi ceea ce ai făcut până acum!
Pentru că prima menstră nu afectează cu nimic faptul că tu încă mai vrei să faci lucruri pe care le fac copiii.
Nu tuturor fetiţelor le vine menarha de la vârsta de 11 ani; altora la vine la 13, altora la 14, 15, 16, 17 chiar 18!
Aşadar, nu data pe care îţi vine prima menstră marchează trecerea la o altă etapă din viaţa ta, ci timpul!
Vei vedea că atunci când vei intra la liceu îţi vei schimba singură comportamentul, te vei maturiza fizic şi psihic, şi fără să-ţi dai seama o să renunţi la păpuşi, ursuleţi de pluş şi jocuri copilăreşti.
Fii liniştită şi comportă-te ca până acum!
Baftă!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana nu faci 18 ani tot copila vei ramane indiferent ca a venit cucu bau.

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Conteaza ca are depresie, ce zici tu nu conteaza, ca stie si ea ce a copil pana la 18 ani, daca era ok nu simtea asa, sa zica parintilor de urgenta.

| Doηηa a răspuns:

Hai ca m-ai facut sa rad. laughing

| Mosotti a răspuns:

Ai depresie, asta se intampla, spune de urgenta parintilor, nu mai sta asa, asta sa faci.
Depresivul gandeste asa cand e intr-un parc:
Cand ii vede pe aia tineri "aoleu nu mai sunt tanar ca ei"
Cand ii vede pe aia batrani zice "aaaoleu, asa voi ajunge?"
Si nu se bucura de prezent.

Un om sanatos nu gandeste asa, viata e frumoasa la orice varsta, asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu,fată.Ai 11 ani. Încă eşti copil.Nu e ca şi cum ai 30 de ani şi 5 copchii pe lângă tine. Dacă ţi-a venit nu înseamnă că te-ai măritat.E doar un semn că începe să ţi se dezvolte corpul "mai mult". Încă eşti un copil.Mai ai până la 18 ani.Atunci să îţi faci griji, nu acum.Du-te şi te joacă cu păpuşile cât mai ai timp şi lasă calculatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ţi-a venit asta nu înseamnă că nu mai eşti copil.Copil rămâi până la 18 ani.

| Northern a răspuns:

Ai pus întrebarea la categoria potrivită, zi eu.Ok, deci întrebarea ta ( mica ta povestioară) mă cam amuza, poate ca nu ar trebui, dar am să-ți spun de ce.Tu ai 11 ani, crezi că toată viața ta vei plânge după anii de la gradiniță? Copilărie, tu vorbești despre copilărie? Tu ești copil, fetiță. Fratele mau avea 17 ani, când îi ceruse mamei să-i cumpere animale din gumă(nu știu dacă știi cum sunt ), cadou de Crăciun. Apropo, cine e fetița care ți-a spus idioțenia asta.Presupun că n-are nici ea mai mult de 11 anișori.Ar trebui să vă jucați cu păpușile, nu să vorbiți despre așa ceva.Ce tragedie, ai 11 ani, crezi că ești matură și vrei să fii copil.:]]] O să-ți pară rău că ai gândit așa.

| Firdinica explică:

Acum ca ma gandesc mai bine cam aveti dreptate, la ce prostii ma gandeam inainte laughing), mai am 7 ani pana va trebui sa mam aturizez. Acum ma duc sa ma joc ca mi-am facut niste papusi din porumb pentru ca sunt la bunica. Pa, pa!

| Firdinica explică (pentru Firdinica):

Stiati ca e mai distractiv sa te joci cu papusi facute de tine decat cu cele cumparate din magazine? Totusi, arata cam ciudat, dar ma amuza. big grin