| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema! Sunt foarte deprimata sad Ma simt asa de deprimata incat imi vine sa plang intruna! Am 13 ani si chiar nu stiu ce sa mai fac... Ma simt singura, desi am familia. Eu nu locuesc in Romania, dar am locuit, si am catva prieteni acolo. Motivele depresiei cred ca sunt ca simt ca nu am prieteni si... nu vreau sa cresc crying Nu vreau sa ma fac mare! Chiar nu stiu de ce.
Cineva care a avut aceas problema? Cum ati trecut prin asta? Imi e greu, desi am familia proape si pot ta vorbesc cu ei despre tot sad
Dau fundita love struck

6 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Hei, trezeste te, cum sa fi deprimata acum, ai doar 13 ani, gandeste pozitiv, ai o copilarie de trait, profita cat mai poti. ce faci atunci cand te vei lovi de adevaratele probleme, job, un copil si multe alte?

| CrazyTeenager a răspuns:

Ai 13 ani, e perioada in care au loc multe transformari fizice cat si psihice, simti nevoia de atentie, vrei sa fii inconjurata de lume, sa ai parte de distractie, sa razi, sa te joci, alaturi de persoane de varsta ta, familia nu iti poate satisface aceste nevoi, de aceea te simti singura. Esti o persoana ce simte nevoia sa se exprime, nu sa stea izolata, si faptul ca nu ai unde si cu cine te plictiseste, enerveaza si intr-un final te lasa rece. Ar trebui sa te duci sa faci niste cursuri de dans, voley, inot, canto, fitness, orice doresti tu, vei fi inconjurata de mai multe persoana, vei avea o ocupatie care sa iti ocupe o parte din timp.

| loveyou99 a răspuns (pentru CrazyTeenager):

Nu stiu cum ti-ai dat seama de toate astea... dar ca asa e. O sa incerc sa imi gasesc un hobby, si sa imi ocup timpul cu ceva. Iti multimesc foarte mult pentru raspuns :*

| CrazyTeenager a răspuns (pentru loveyou99):

Cu placere, si nu te mai gandi la maturizare / crescut, ai sa ai timp destul :*.

| loveyou99 a răspuns (pentru CrazyTeenager):

Multumesc... o sa incerc sa "traiesc clipa" laughing

| CrazyTeenager a răspuns (pentru loveyou99):

O.O Yeah laughing.