| yoyoalecs a întrebat:

Ce este asteptare celula(baterie utilizata de radio celular) de la un smartphone.Imi apare la utilizarea bateriei.Ce este ea exact si la ce se refera. FUNDA!

3 răspunsuri:
| iAMVi a răspuns:

Ala este semnalul.Bateria utilizata de semnal.Intr-un cuvant ca sa prinzi semnal bateria consuma "x"%winking

| Micu_Ąngy_1991 a răspuns (pentru iAMVi):

Si cum pot face sa scada? mentionez ca am telefonul de 2 saptamani maxim si deja a ajuns la 49%...cand la inceput era la pana maxim 10%. tel-ul este dual core, presupun ca e si asta o problema, insa nu vad de ce asa diferenta intr-un timp atat de scurt?

| iAMVi a răspuns (pentru Micu_Ąngy_1991):

N-ai cum, aveam si eu înainte un telefon nașpa (Gsmart rio r1) tot dualcore la început consuma tot așa 15-20% dup-aia trecea lejer de 40% încercam de toate, restart si din 5 in 5 minute urca si iar trecea de 40%.
Acum am un Allview x1 soul mini care consuma 54% adică mai mult dar nu simt deloc desi am si quadcore.
Deci, n-ai ce face, e ca si cum ai încerca să-ți scoți plămânii ca respiri prea mult aer, in cazul telefonului, nu mai are semnal si nu se mai poate numi telefon daca nu vorbești la el.
Bafta!