| StevenMetalhead a întrebat:

Ce inseamna viata mediocra?

1 răspuns:
| AvalohAlyn a răspuns:

MEDIÓCRU, -Ă, mediocri, -e, adj. 1. Care se află între două limite extreme, mijlociu, potrivit; care nu iese din comun, nu se evidențiază prin nimic, modest, banal. 2. Lipsit de inteligență, de capacitate ori cultură, de spirit; fără valoare.

In contextul de viata mediocra inseamna nici buna, nici rea, nu prea frumoasa dar nici foarte urata..asa monotona, fara nimic special si frumos care poate fi mai buna dar nu e.Viata de mijloc.