| anonim_4396 a întrebat:

ce parere aveti despre persoanele care fumeaza?

11 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu am o părere negativă...dar nici pozitivă. Eu fumez de aproape 5 luni și chiar mă relaxează happy

| LoveSleep a răspuns:

Treaba lor, nu-mi pasă.

| OldSoul a răspuns:

Uni fumeaza din depresii, alti asa si-au format modul de viata, iar alti din prostie, dar per total, e o risipa de bani si un factor la degradarea sanatatii.

| Doub a răspuns:

Ard niste bani si isi distrug sanatatea.

| Ibrahimovic a răspuns:

Odata cu fiecare pachet de tigari cumparat, e ca si cum ar da foc la 15 lei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sinucigasi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare om e prost in felul lui. aia sunt cu tigarea. bani dati aiurea, si sanatatea aruncata pe geam.

| fqwaf a răspuns:

Pe unele le inteleg, pe altele nu. Totata ideea ca un om fumeaza este prosteasca, dar unele persoane cred ca ajung la un grad mult mai mare de prostie in ceea ce priveste fumatul. Ideea este ca sunt unele persoane care fumeaza, dar le pare rau de acest lucru si altele se mai si lauda cu acest lucru.

Cunosc o persoana al carei tata a murit din cancer pulmonar din cauza tigarilor si el fuma din banii care ii primea din pensia de pe urma mortii tatalui.

| Flory1243 a răspuns:

Din cate am vazut, motivele pentru care o persoana fumeaza sunt diferite. Sunt cei care fumeaza pentru ca li se pare "cool" si pentru a se integra intr-un grup sau pentru a fi la fel ca ceilalti. Mi se pare penibil sa faci un lucru doar pentru ca majoritatea il face si pentru ca tu nu vrei sa fii exclus. Insa nu asta e singurul motiv pentru care cineva alege sa fumeze, desigur. Unii mai folosesc asta pentru a se relaxa sau pur si simplu pentru ca le place senzatia pe care ti-o ofera.

| anonim_4396 explică (pentru Flory1243):

Fumatul nu relaxeaza. e o chestie care in timp cand creezi "dependenta" creezi starea aia de liniste. dar fumatul in sine, nu relaxeaza

| HermesArtwork a răspuns:

Multi o fac doar ca sa para mai cool in public.Altii isi ineaca tristetea in bautura si tigari, insa asta doar le afecteaza starea.

Din punctul meu de vedere fumatul in sine este o prostie.Bani aruncati pe fereastra pentru ceva care iti distruge sanatatea. Poti face multe cu 15 lei, insa altii prefera sa dea banii pe tigari.

Fiecare face ce vrea, insa si parintii mei sunt fumatori de peste 15 ani si ei stiu ca fumatul este un lucru rau din toate punctele de vedere, insa nu se pot lasa.