| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile in care fata are 17/18 ani iar baiatul 26/27?
Vi se pare o diferenta de varsta prea mare?
Pe multi ii aud spunand ca nu sunt ok relatiile de genul acesta, dar eu sunt de alta parere si consider ca daca fata si baiatul se iubesc nu mai conteaza varsta (exceptand cazurile in care diferenta de varsta e de vreo 20 de ani ca atunci nu mai e ok).
Voi ce credeti despre asta?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E cam la limită diferența de vârstă, dar dacă ei se înțeleg.

| Drimmero a răspuns:

Pai normal, toti fraierii atenteaza la copilele fara minte, nimic nou sub Soare.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de persoanele în cauză.

| LPCTSTR a răspuns:

Eu zic nu.
De exemplu, eu dac-as fi avut 27 de ani as fi cautat o fata mai... emm... dezvoltata din toate punctele de vedere.
Ce poti sa ceri tu in calitate de mascul de 27 de ani de la o femela de 17-18? Iti spun eu: iubire oarba.
Ideea este ca una esti la 19 pentru o iubita de 18, si alta esti la 27.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Sunt baieți si baieți. Dar cunosc cazuri in care diferenta dintre ei era destul de mare si totusi ei au ramas impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In majoritatea cazurilor n-o sa meargă.In unele cazuri (rare)ar putea merge.Dar n-o văd ca pe o relație de lunga durata.

| Swae a răspuns:

Mie nu mi se pare o diferenta atat de rea. Depinde de mentalitatea lor. De obicei sunt in diferite etape in viata. Daca avea 18 si el 40 era aiurea si aici e problema la diferentele astea mari de varsta. La 18 ani ar trebui sa experimentezi viata mai mult, sa ai libertate, sa te cunosti pe tine in timp ce persoana mai mare probabil are deja copii sau isi doreste ceva stabil, sa aiba o familie deja, vrea o relatie mai serioasa, el a experimentat deja viata. Cum persoana mai mica e naiva, mai tarziu s-ar putea sa regrete daca n-au amandoi aceleasi dorinte din start.

| DonGiani a răspuns:

Vârsta nu contează

| Zephyrinne a răspuns:

Din punctul meu de vedere un bărbat matur o să aleagă mereu o femeie matură. Unul imatur, cu un caracter mai slab și nedezvoltat sau care se teme de femei o să caute la câteva nivele mai jos.

| anonim_4396 explică (pentru Zephyrinne):

De parcă nivelele ar tine de vârsta. Nu are cum sa fie imatur la 28 daca fetele de 18 ani se uită la el. Că dacă ar fi imatur nu s-ar uita, asta cu 'ii e frică de femei' de unde ai scos-o, in mod normal un bărbat la vârsta aia e in floarea vârstei toate femeile sunt atrase de el. De toate vârstele.

| Zephyrinne a răspuns (pentru anonim_4396):

E diferență între o fetiță și o femeie, un bărbat care se teme de femei cu experiență o să aleagă mereu una mică, naivă, care nu a auzit prea multe și îi e mai ușor să accepte anumite lucruri. E mai ușor de manevrat happy La 18 ani fetele sunt toante cu diplomă majoritatea.

| anonim_4396 explică (pentru Zephyrinne):

Ce înseamnă aia experiență? 100 de p. Care or intrat in ea?

Păi de ce să nu aleagă ce ii este mai ușor la dispoziție, că bărbat ar trebui sa fiu chiar idiot sa aleg una apropiată de vârsta mea, aș înțelege să aleg daca arata bine, îmi aduce pace mentala, dar majoritatea au bagaj emoțional și sunt disperate să aibă copii la vârsta aia. Bineînțeles că unei femei ii convine chestia asta, pentru că pe măsură ce valoarea ei scade, valoarea bărbatului creste.

| Zephyrinne a răspuns (pentru anonim_4396):

Experiență de viață, de relații, nu totul se rezumă la organe, nu fizicul țin relația in picioare.