| KanekKi a întrebat:

cum pot recupera contul de mess daca imi zice ca este blocat? ca am incercat prin Yahoo Mail odata si a functionat dar acum nu mai merge.Plz ajutati-ma.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa schimbi parola.Dai click pe forgot pasword, avand mesul inchis, intrei in yahoo si schimbi parola, Daca nu te lasa, e posibil ca altcineva sa-ti fi furat parola si a schimbat-o.Asta daca nu cumva cand intri in messenger iti da vreo eroare sau mesaj.

| KanekKi explică (pentru anonim_4396):

Cica mi l-a blocat ca cineva vroia sa imi intre pe cont dar nu e adevarat.Stii cumva cum il pot debloca? sau sa o schimb printr-un site ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru KanekKi):

Trebuie sa schimbi parola la yahoo! mail. Uite cum faci, isi in sign out(adica esti deja), dai click pe forgot pasword (v-ati uitat parola?), apoi bifezi a treia ( My account may have been compromised), si urmezi pasii. Daca nu merge asa, faci la fel dar bifezi a doua( I forgot my Yahoo! ID) si schimbi parola.Intri apoi pe messenger si vezi daca merge. E foarte posibil ca cineva sa fi scris pe messul lui id tau si sa incerce sa bage o aprola, in cazul acesta yahoo ia masuri si te atentioneaza.

| KanekKi explică (pentru anonim_4396):

Tot nu merge de la faza cu contul blocat imi zice ca parola este gresit.Si colo imi cere intrebarile de siguranta si eu vreau fara ele adica sa deblochez contul pe mail ca am m-ai facut-o odata...

| anonim_4396 a răspuns (pentru KanekKi):

Imi pare rau, fara intrebarile de siguranta nu poti.Tocmai tu ai raspuns la acele intrebari ca sa ai siguranta.Altfel nu stiu cum ai procedat fara intrebarile de siguranta.