| ALEXXXL19 a întrebat:

curios.
Sufăr de o problemă medicală mai grava, melanom malign in metastaza, operații și alte din astea, acum sunt pe tratament intron de pe 10-10-2018. Întrebarea e daca sunt bolnav eu de ce mă ingras? Eu știu că o persoană bolnava slăbește, e palidă fără viață. Eu dacă n-aș spune că sunt bolnav nici nu ți-ai da seama. Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu neaparat. O persoana bolnava, de cancer sau doar de o boala endocrina, are o dereglare a metabolismului care poate fi depistată odată cu slăbirea sau ingrasarea persoanei in cauza. Aici depinde in principiu de tiroida si stilul de viata, genele fiecăruia, care influențează tiroida. A unora este hiperactiva iar a altora mai puțin activa. Asta înseamnă că unii ard grăsimile mai greu si le acumulează cu timpul iar alții slăbesc fiindca le ard rapid.

| Demidol a răspuns:

Depinde de boala. Nu toate te slabesc. Apoi, sunt si medicamente care ingrasa.
Sanatate multa!